Dioptrické brýle | Nejlepší pro rok 2019 | RECENZE a zkušenosti

Dioptrické brýle | Nejlepší pro rok 2019 | RECENZE a zkušenosti
5 (99.52%) 83 hlas[ů]

Nejlepší dioptrické brýle

Dioptrické brýle přináší svým nositelům nejen lepší zrak a zdravější vidění, nýbrž i hezkou image. Už je to dlouho, co byly jen nechtěným zdravotním doplňkem. Díky jejich pěknému designu a umění v okamžiku změnit vizáž svého nositele, se staly dioptrické brýle vysoce ceněným módním doplňkem. Ať už jejich výběr zvažujete kvůli jednomu či druhému, my vám s ním pomůžeme. Svůj zrak jsme zaostřili na 5 nejlepších dioptrických brýlí a teď tyto informace předáme i vám!

Dioptrické brýle nejsou jen trendy

V dnešní době je stále těžší rozpoznat, kdo dioptrické brýle opravdu potřebuje a kdo si na jejich nošení jen „hraje”. Stačí si místo dioptrických brýlí vybrat jen obruby bez dioptrií a rázem máte módní doplněk jako vyšitý. Brýle už dávno obličej nehyzdí, nýbrž jej zkrášlují. A proto není divu, že jsou módním doplňkem outfitů hlavně mladých žen a mužů.
Ne vždy je však nošení brýlí jen parádou. Proto pokud někoho vidíte s dioptrickými brýlemi častěji, můžete se vsadit, že je nosí kvůli snížené kvalitě svého zraku. Pokud je to i váš případ, není na co čekat. Delším otálením zrak jen více namáháte. Vybrat si můžete už dnes ze seznamu pěti nejlepších dioptrických brýlí, který jsme pro vás připravili níže.

5 nejlepších dioptrických brýlí

V této sekci jsme pro vás připravili 5 nejlepších dioptrických brýlí, které nám padly do oka. Krátce vám je představíme, abyste se do nich, stejně jako my, zamilovali. Nad skupinou těchto pěti produktů zaplesá srdce muže i ženy v každém věku, s různými požadavky na funkčnost i styl. Takže připraveni?

Podívejte se na všechny dioptrické brýle na Heureka.cz

Všechny dioptrické brýle →

Dioptrické brýle Ray Ban RX 5169 2034 RECENZE

Pánské dioptrické brýle Ray Ban RX 5169 2034 RECENZE

Ray-Ban-RX5169-2034

Úplně první dioptrické brýle s označením Ray Ban byly vytvořeny pro americké piloty, vy si ale letecké zkoušky dělat nemusíte! Vznášet se budete už jen díky pocitu, že parádní kousek může brzo zdobit i váš obličej, pánové! Ano, brýle Ray Ban s označením 5169 2034 jsou určené pro muže. Mají celoobroučkový rám ve tvaru obdelníku a tudíž budou slušet hlavně mužům s kulatým a oválným obličejem.
Svět budete vidět o něco jasněji, až po návštěvě optika, který určí správné číslo dioptrií, co se rámu brýlí týče, můžete mít jasno už za pár okamžiků. No jen se koukněte – rám z ručně zpracovaného acetátu nejenže dobře vypadá, nýbrž je i pružný a odolný. Černá barva mu dodává na eleganci. Logo na vnější straně stranic brýlí vaše okolí ubezpečí o tom, že si umíte dobře vybrat.
Za to, že je budete hrdě nosit, vám brýle nabídnou extra tvrzení, UV filtr i další úpravy, které z těchto brýlí dělají produkt do nepohody. Čočky brýlí lze přizpůsobit na míru vašim potřebám. Brýle si oblíbíte pro nošení do práce i na volný čas.

4 důvody, proč si koupit dioptrické brýle Ray Ban RX 5169 2034

 • hezký design brýlí vhodný ke všem příležitostem,
 • maximální funkčnost,
 • znělá značka – dobře viditelné logo,
 • možnost si brýle přizpůsobit na míru.

1 důvod, proč si brýle Ray Ban RX 5169 2034 nekoupit

 • výrazný tvar obdelníku nemusí slušet všem.

Zjistit cenu

Dioptrické brýle Ray Ban RX 7046 5364 RECENZE

Dámské dioptrické brýle Ray Ban RX 7046 5364 RECENZE

Ray-Ban-RX7046-5364

Brýle značky Ray Ban se nejednou blýskly na tvářích celebrit Hollywoodu. Teď jim můžete propůjčit tvář i vy. Chcete být hvězdou? No tak si je nasaďte nebo si alespoň pro teď jen představte, jak vám tenhle parádní model bude slušet. Tyto dámské brýle z nejnovější kolekce učarují vás i vaše okolí. Celorámový model bude dominantou vaší tváře a vám zajistí odlišný look, než na který jste až dosud byla zvyklá.
Máte kulatý, oválný či srdcový tvar tváře? No vida! Brýle s rámem Wayfarer jsou vhodné právě pro tyto typy. Obroučky vyrobené z ručně zpracovaného acetátu jsou zárukou odolnosti a pružnosti. Tento model nabízí elegantní černou barvu, vy si ovšem můžete vybrat z více barevných provedení.
Brýle Ray Ban jsou vyráběné od roku 1937. Od té doby se několikrát ukázaly i v různých filmech. Jsou zárukou kvality a dobře odvedené práce. Jejich další příběh můžete napsat vy. Logo Ray Ban na vnější straně stranic brýlí vaše okolí nepochybně přesvědčí o tom, že máte šmrnc! Návštěva u očního a s ní i zjištěná zhoršená kvalita zraku sice může být deprimující. Teď se ale brýle nosí, a tudíž si nemusíte zoufat. Nadčasovost, autentičnost a svoboda se skrývá pod sklíčky těchto brýlí, tak si to všechno užijte!

5 důvodů, proč si dámské brýle Ray Ban RX 7046 5364 zakoupit

 •  jedná se o velmi elegantní a nadčasový kousek,
 •  díky výraznému tvaru budou dominovat vaší tváři,
 •  máte možnost nechat si brýle upravit na míru,
 •  obroučky brýlí jsou pružné a čočky ošetřené řadou úprav,
 •  i přes celorámové provedení jsou brýle velmi lehké a komfortní na nošení.

1 důvod, proč si tyto brýle nekoupit

 •  tak výrazné brýle nemusí slušet každému tvaru obličeje.

Zjistit cenu

Dioptrické brýle Ray Ban RX 5228 2479 RECENZE

Unisex dioptrické brýle Ray Ban RX 5228 2479 RECENZE

Ray-Ban-RX5228-2479

Značka Ray Ban znamená kvalitu, tvrdou práci a neustálou lačnost po nových technologiích. Značka Ray Ban spojuje funkčnost a hezký design. Spojuje i celou řadu nositelů brýlí po celém světě, kteří si potrpí na styl a eleganci. Dioptrické brýle Ray Ban s označením RX 5228 2479 jsou jedny z mnoha dioptrických brýlí této značky, které se těší velké popularitě. Jejich unisex varianta vám dovolí si je s partnerem i půjčovat. Tento model dioptrických brýlí má celý rám, což z něho dělá velmi odolné brýle, se kterými se dobře manipuluje. Hranatý tvar obrouček typu Wayfarer vám zajistí jinou image – odvážnější, přísnější, serióznější? Jak vy budete chtít! Obroučky mají černou barvu a na vnější části stranic se na nich blýská logo. To vnitřní část stranic je červená s nápisy a celkový dojem brýlí pěkně oživuje. Když si tedy budete brýle usazovat více na nos nebo si s nimi budete hrát, netradiční barevné vnitřní strany si každý zaručeně všimne. Ovšem nemusíte zůstávat jen u této barevné varianty. Vybrat si můžete tento model v jiném barevném provedení. Brýle jsou funkční, hezké a odolné. Výběrem jejich správné velikosti si zajistíte komfort. A vzhledem k široké nabídce dalších brýlí nejspíš jen u tohoto modelu nezůstanete. Dodávány jsou v originálním koženém pouzdře s hadříkem na jejich očištění.

6 důvodů, proč si dioptrické brýle Ray Ban RX 5228 2479 koupit

 • unisex verze,
 • moderní design,
 • odolnost materiálu,
 • zajímavé barevné provedení,
 • dodávané v originálním pouzdře,
 • celorámové, tím pádem odolnější proti poškození.

2 důvody, proč si tyto brýle nepořizovat

 • méně výrazný styl brýlí, který bude slušet spíše mužům,
 • pánové i dámy si mohou vybrat svůj kousek na míru v pánské i dámské nabídce brýlí Ray Ban.

Zjistit cenu

Ray Ban RX 7074 5364 RECENZE

Unisex dioptrické brýle Ray Ban RX 7074 5364 RECENZE

Ray-Ban-RX7074-5364

Rádi sázíte na klasiku? V tom případě k vašim sázkám patří i brýle Ray Ban s více jak 75letou tradicí, konkrétně tento model. Seženete jej ve variantě unisex, což vám umožní si tyto brýle s vaší drahou polovičkou navzájem půjčovat. Když totiž zjistíte, jak pohodlné a funkční brýle Ray Ban jsou, u jednoho modelu určitě nezůstanete. Co vám konkrétně tyto brýle mohou nabídnout? Celorámové obroučky, kulatá skla a stranice s vyraženým logem značky. Pořídit si je můžete v této černé barvě, ovšem nabízejí se i další barevné varianty. Brýle jsou odolné díky vhodně zvoleným technologiím. Nabízejí běžné úpravy čoček, jako je ochranný UV filtr, který chrání vaše oči před škodlivým slunečním zářením i antireflexní vrstvu, která odstraňuje veškeré nežádoucí odlesky v čočkách. A protože budete s těmito brýlemi podnikat řadu dobrodružství, nemůže se ani tento model obejít bez důležité hydrofobní ochrany. Ta zabrání přílišnému hromadění se vlhkosti a vytvoří tak zvaný lotus efekt. Ray Ban brýle zlepšují zrak a zdobí tváře již od roku 1937. Tím vás ale nechceme nutit ohlížet se do minulosti. Naopak! Díky neustálému vývoji jdou i brýle Ray Ban dopředu, a tak i vy zaostřete zrak na vaše lepší zítřky!

7 důvodů, proč si brýle Ray Ban RX 7074 5364 koupit

 • verze unisex vhodná pro ženu i muže,
 • celorámové provedení, které zaručuje odolnost brýlí před poškozením,
 • pružný materiál,
 • neutrální elegantní barva,
 • dobrý poměr funkčnost a cena,
 • brýle jsou lehké a komfortní,
 • mají antialergenní úpravu.

1 důvod, proč si tyto brýle nekoupit

 • brýle jsou méně nápadné kvůli verzi unisex.

Zjistit cenu

Pánské dioptrické brýle Oakley Airdrop OX8046-01 RECENZE

Pánské dioptrické brýle Oakley Airdrop OX8046-01 RECENZE

Oakley Airdrop

Možná jsou tyto celorámové pánské brýle obdélníkového tvaru tím, co hledáte. Černá barva i jednoduché provedení jen potvrzuje pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Ale nenechte se zmást, tyto brýle jednoduché nejsou! Brýle Oakley Airdrop OX8046-01 jsou vhodné pro všechny, kteří od svých brýlí čekají něco víc. Však jsou také produktem známé společnosti Oakley z Jižní Kalifornie, která se specializuje na výrobu sportovních produktů a také brýlí. Ve svých produktech kombinuje styl a funkčnost. Co od brýlí můžete čekat? Odolnost díky celorámového provedení i řadě úprav, která brýle proměňuje v jedinečného parťáka pro dobrodružné dny. Vybrat si můžete z verze dioptrické i nedioptrické. Překvapí vás poměrně nízká cena v porovnání s jinými produkty stejné úrovně. Tyto dioptrické brýle se dobře nosí, jsou lehké, přitom velmi pevné a odolné. Dodávané jsou v originálním pouzdře, které doporučujeme nosit stále s sebou. I přes odolnost jsou brýle, když je zrovna nepoužíváte, v pouzdře ve větším bezpečí.

4 důvody, proč si dioptrické brýle pořídit

 • skvělý poměr cena a kvalita,
 • znělost značky,
 • kombinace funkčnosti a stylu,
 • pohodlné na nošení.

1 důvod, proč si produkt nekoupit

 • méně výrazný typ brýlí, který nemusí vyhovovat všem.

Zjistit cenu

Jak postupovat při výběru dioptrických brýlí?

Výběr správných dioptrických brýlí by se nikdy neměl řídit jen podle jejich vzhledu. Dobrý výběr brýlí zajistí, že vám brýle budou nejen slušet, nýbrž s nimi pomůžete svému zraku a budete se v nich cítit komfortně. Dioptrické brýle lze sehnat ve třech velikostech M, STANDARD, L. Zajímat by vás měla šířka i výška čočky, šířka nosníku a délka stranic brýlí.

Při koupi brýlí záleží na tom, jestli toužíte po brýlích dioptrických, nebo si vystačíte pouze s obrubami (brýle bez dioptrií). U brýlí dioptrických počítejte s vyšší cenou. Jejich výběr začíná u vašeho očního lékaře nebo v optice, kde odborník na slovo vzatý přesně naměří hodnoty, které si vaše oko žádá. Ty pak zadáte do požadavků při nákupu brýlí.  Vzhledem k tomu, že se tyto hodnoty liší pro každé oko zvlášť, je malichernost spoléhat jen na svůj úsudek. Nemáte-li brýle jen pro parádu, návštěva odborného pracoviště je nanejvýš nutná.  Čočky si můžete vybrat buď jednoohniskové (korigují vidění buď na dálku, nebo na blízko), nebo takzvané multifokální (zajišťují ostré vidění na dálku i na blízko), za ně si ale připlatíte.

Jak vybrat velikost obruby?

Nesprávně vybraná velikost obrouček vašich brýlí nemile ovlivní jejich funkčnost i váš vzhled. Při výběru velikosti obruby se můžete řídit následujícím.  Oko by mělo být na středu očnice. Obruba brýlí sahá k obočí, lépe mírně pod obočí. Spodní část obruby brýlí by se měla dotýkat pokožky tváře. Obruby by neměly přesahovat vaše lícní kosti. Danou velikost brýlí zjistíte na vnitřní straně stranice brýlí. Najdete tam tento údaj „VELIKOST 52(délka očnice)-18 (délka nosníku)- 130 (délka stranice)”.

Obruby brýlí můžete vybírat i podle počtu dioptrií. Platí, že čím vyšší číslo plusových dioptrií, tím tenčí očnici byste si měli vybrat. Čím vyšší číslo minusových dioptrií, tím více byste měli vsadit na celorámové obruby. Oba případy mohou řešit ztenčené čočky.

Samozřejmostí je výběr obrub brýlí podle tvaru tváře. Zatímco majitelé oválných obličejů mohou výskat, neboť jim sluší všechny tvary obrouček, majitelé jiných tvarů tváří by měli výběr zvážit. U kulatého tvaru tváře se doporučují hranaté brýle s tenkými obroučkami, majitelé srdcovitého či trojúhelníkového tvaru obličeje udělají dobře, když na sebe strhnou pozornost výraznými kulatými obroučkami brýlí.

Celorámové, polorámové či bezrámové brýle?

U výběru brýlí se můžete zaseknout i na otázce celorámových, polorámových i bezrámových brýlí. U celorámových brýlí si můžete být jisti jejich dominancí a výrazností. Stejně tak i ochranou čoček a lepší manipulací s nimi. Bohužel, však mají vyšší hmotnost.

Brýle s polovičním rámem mají sice nižší váhu, zato jsou mnohem náchylnější na poškození.

Brýle bezrámové jsou velmi elegantní a nenápadné. K nim už ale potřebujete mít ochranné pouzdro neustále při ruce, protože jsou velmi křehké.

Jaké úpravy nabízejí brýlové čočky?

Od věci není ani brát ohled na jednotlivé úpravy čoček. Běžná je u brýlí jejich antireflexní vrstva, která je doporučená zejména u brýlí s vyšším číslem dioptrií. Sklo tak vypadá tenčeji. Antireflexní vrstva zvyšuje propustnost světla, čímž lépe vidíte. Přitom odstraňuje nežádoucí odrazy a odlesky.

Nepostradatelná je i UV ochrana, která je dnes už součástí snad každých dioptrických brýlí. Zvolit si můžete barevnou úpravu čoček a velmi žádoucí je dnes i hydrofobní a antistatická ochrana, která zabraňuje nechtěnému srážení vlhkosti na brýlích a usazování nečistot a prachu. Vybírat můžete ze skleněných i plastových čoček. Z nichž plastové mají větší výhodu v odolnosti a nižší hmotnosti.

Podívejte se na všechny dioptrické brýle na Heureka.cz

Všechny dioptrické brýle →

ZDROJE:
www.vasecocky.cz
HEUREKA.cz
ZBOŽÍ.CZ

Redakce CoolCocky.cz

Tým Cool Čočky je postaven z odborníků na oční optiku a vše s ní spojené. Díky tomu vám přinášíme recenze, které šetří váš čas a které napomáhají k informovanému rozhodnutí - Tedy rozhodnutí uskutečněném na základě dostatku informací.

4 komentáře

 1. 20. 9. 2018

  […] Nejlepší dioptrické brýle 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 2. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší dioptrické brýle 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 3. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší dioptrické brýle 2019 […]

 4. 9. 2. 2019

  […] Nejlepší dioptrické brýle 2019 […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *