Kontaktní čočky | nejlepší pro rok 2024 | RECENZE a zkušenosti

Chcete nosit kontaktní čočky a nevíte, které si vybrat? Jste prvonositel a zajímá vás, které čočky se dobře aplikují a vyjímají? Potřebujete čočky vhodné pro sport, k moři, na hory, nebo na dlouhodobé nošení? Náš článek vám pomůže orientovat se v těch nejlepších kontaktních čočkách, které jsou na českém trhu.

Vybrat si ty správné kontaktní čočky není nic jednoduchého. I když mnohým z vás doporučí vhodný produkt oční lékař, není jednoznačné, že vám budou vyhovovat. Každý člověk je jiný. Čočky, které jednomu budou sedět, a nedá na ně dopustit, budou druhého dráždit, vysušovat mu oči, nebo se mohou špatně aplikovat.

Pět námi vybraných druhů kontaktních čoček má vysoký obsah vody a skvělou propustnost kyslíku. Díky tomu jsou v oku velmi komfortní, dobře se nasazují a nedráždí. Oči s nimi nejsou unavené ani po celodenním nošení, a nepálí.

12 druhů kontaktních čoček, které uživatelé hodnotili jako nejlepší

Ať už jste majitel dioptrických brýlí a chcete si kontaktní čočky vyzkoušet, nebo jste již zkušený nositel a hledáte nejlepší produkt na trhu, tento článek vám pomůže. Zaměřili jsme se na ty nejlepší kontaktní čočky, a to na základě hodnocení uživatelů. Nic nezamlčujeme a hodnotíme podrobně a spolehlivě!

Jednodenní kontaktní čočky

Proč si vybrat jednodenní kontaktní čočky?

Protože je to nejjednodušší a nejpraktičtější forma nošení kontaktních čoček. Nevěříte?

Když si porovnáte cenu krabičky kontaktních čoček na denní a na měsíční nošení, možná první větě nebudete moc věřit. Jenže opak je pravdou. Jednodenních čoček kupujete v balení větší množství, takže vyšší cena je celkem logická. Mají ale i další výhody.

Nemusíte k nim kupovat nic dalšího – roztok, pouzdro atd. Stačí pouze kontaktní čočky a případně oční kapky, které máte kdykoli po ruce a nakapete si do očí, když pociťujete sucho či pálení. Jednodenní kontaktní čočky ráno do očí vložíte, večer vyjmete a vyhodíte. Není nutné jim věnovat další čas, abyste je očistili, řešit hygienickou manipulaci při vyjmutí apod. Proto jsou ideální např. pro sport, cestování či pobyt na internátě/koleji.

Jednodenní kontaktní čočky navíc nemusíte nosit každý den. Když je chcete střídat s brýlemi, jednoduše si je nevezmete a nic se neděje. Pokud ale otevřete balení měsíčních či dvoutýdenních čoček, lhůta jejich použitelnosti běží, ať je máte v oku, či nikoli.

Nejzdravější kontaktní čočky jsou právě ty jednodenní. Je to proto, že je ráno vkládáte do očí zcela nové a čisté a večer je prostě vyhodíte. Další den si vkládáte do oka opět nové a čisté, tudíž i zdravotně nezávadné kontaktní čočky. Nehrozí, že si ráno vezmete špatně očištěnou čočku, na které jsou uchycena depozita z předchozího dne, nebo si s ní do oka zanesete infekci.

Jednodenní kontaktní čočky představují nejpraktičtější i nejzdravější formu nošení. I když se jejich cena může pohybovat výše než u ostatních druhů, především ze zdravotního hlediska se vyplatí. Jsou vhodné pro pokročilé nositele, ale hlavně pro nováčky.

ČísloObrázekRecenzeE-shop
1Kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist1-DAY Acuvue Moist

Zjistit cenu

2Kontaktní čočky trueye1-DAY Acuvue TruEye

Zjistit cenu

31DAILIES AquaComfort Plus

Zjistit cenu

42DAILIES Total 1

Zjistit cenu

5Kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist1-DAY Acuvue Moist for Astigmatism

Zjistit cenu

Všechny jednodenní kontaktní čočky →

1-DAY Acuvue Moist – recenze

1-DAY Acuvue Moist RECENZE

1_1-day-acuvue-moist

Jednodenní kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist od výrobce Johnson&Johnson, patří jednoznačně mezi ty nejoblíbenější. Je to především díky zvlhčující složce, kterou obsahují, a díky které se dají pohodlně nosit celý den. Většina uživatelů si chválí, že nedráždí, ani nevysušují oči a někteří během nošení zcela zapomenou, že je mají.

Jednodenní čočky jsou skvělé i díky tomu, že nemusíte pořizovat roztok a nádobu, do které byste je po vyjmutí uložily. Tyto čočky jednoduše použijete a vyhodíte. Druhý den si vezmete zase nový pár. Proto jsou ideální nejen na doma a do práce, ale i na cesty, nebo třeba jen na sportovní aktivity.

Kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist v sobě mají UV filtr, který chrání vaši rohovku před nebezpečným ultrafialovým zářením. Čočka však nezakrývá celé oko, proto se doporučuje kombinovat je se slunečními brýlemi, pro dokonalou ochranu vašich očí.

Pokud hledáte komfortní a praktické čočky pro sport, cestování, nebo do práce, 1-DAY Acuvue Moist budou skvělou volbou.

BifokálníNe
Čoček v krabičce30
MateriálEtafilcon A
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody58%
Propustnost pro kyslík33 Dk/t
Silikon-hydrogelovéNe
TorickáNe
UV filtrAno
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14,2
Rozsah dioptriíOd – 12 do +6
Zakřivení8.5, 9.0
VýrobceJohnson&Johnson

5 důvodů, proč kupovat kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist

 • Jsou velmi tenké a díky tomu jsou v oku příjemné
 • Jsou ideální pro ty, co nosí čočky příležitostně
 • Skvělé pro citlivé oči
 • Nelepí se na ně nečistoty a dobře drží tvar
 • Velkým kladem je označení rubu a líce

2 důvody, proč NEKUPOVAT kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist

 • Někteří uživatelé uvedli, že po celodenním nošení mají unavené oči a čočky je řežou
 • Není možné vybrat si zakřivení čočky

Zjistit cenu

 

1-DAY Acuvue TruEye – recenze

1-DAY Acuvue TruEye RECENZE

 

2_trueye

 

1-DAY Acuvue TruEye od firmy Johnson&Johnson patří mezi celosvětově první silikon-hydrogelové kontaktní čočky. Jsou vyrobeny z inovativního materiálu doplněného o zjemňující a zvlhčující složku Acuvue Hydraclear. Jejich vliv na oko je proto minimální. Oči nejsou vysušené a dostane se k nim dostatek kyslíku.

Díky inovativnímu materiálu se dostane k oku jen o 2% méně kyslíku, než když jsou vaše oči bez čoček. Proto jsou ideální pro uživatele, kteří je potřebují nosit celý den a trpí příznaky suchých a podrážděných očí.

Kontaktní kočky 1-DAY Acuvue Moist obsahují UV filtr, a proto je s nimi vaše rohovka ochráněná před negativními vlivy ultrafialového záření. Přesto je potřeba nosit sluneční brýle. Kontaktní čočka nezakrývá celé oko, pouze jeho část, a proto je kombinace se slunečními brýlemi doporučována.

Jelikož se jedná o jednodenní kontaktní čočky, nemusíte řešit následnou péči o ně po vyjmutí. Není třeba kupovat roztok, ani nádobu na uložení. Čočky po použití jednoduše vyhodíte a další den použijete nové.

BifokálníNe
Čoček v krabičce30
MateriálNarafilcon A
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody46%
Propustnost pro kyslík118 Dk/t
Silikon-hydrogelovéAno
TorickáNe
UV filtrAno
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14,2
Rozsah dioptriíOd – 12 do +6
Zakřivení8.5, 9.0
VýrobceJohnson&Johnson

5 důvodů, proč KUPOVAT kontaktní čočky 1-DAY Acuvue TruEye

 • Jsou jednodenní, takže není nutné řešit péči o ně po vyjmutí
 • Nedráždí a nevysouší oči
 • V oku jsou příjemné, dobře se nosí
 • Ideální pro každého, kdo má citlivější oči
 • Jsou vhodné, a uživateli vyzkoušené, i na horách a u moře

3 důvody, proč NEKUPOVAT kontaktní čočky 1-DAY Acuvue TruEye

 • Jsou v očích tak pohodlné, že občas zapomenete, že je máte. Proto se někdy stane, že je zapomenete na noc z očí vyjmout
 • Jsou velmi tenké a trochu obtížněji se proto nasazují
 • Některým uživatelům se stalo, že v balení narazili na poškozenou kontaktní čočku – natrženou

Zjistit cenu

 

DAILIES AquaComfort Plus – recenze

DAILIES AquaComfort Plus RECENZE

1

Pokud hledáte kontaktní čočky pro každodenní nošení, které velmi dobře zvlhčují a nevysouší oči, můžeme vám doporučit oblíbené Dailies AquaComfort Plus od firmy Alcon. Tyto čočky jsou skvěle hodnoceny mnoha uživateli i proto, že se jedná o vylepšenou formu čoček Focus Dailies All Day Comfort.

Do roztoku, ve kterém je čočka uchována je přidán lubrikant zmírňující tření. Proto vám čočky budou dobře sedět okamžitě po aplikaci, aniž byste museli mrkat a čekat, až si kontaktní čočka do oka dostatečně „sedne“. Lepší pocit při mrkání pak umožňuje smáčivý činitel.

Zatímco jiné kontaktní čočky se mohou během dne vysušovat a vyvolávat tak v oku nepříjemný pocit sucha a pálení, u Dailies AquaComfort Plus se během mrkání uvolňuje zvlhčující složka. Vaše oči tak budou po celý den dostatečně hydratované, aniž byste si do nich museli kapat zvlhčující roztok.

BifokálníNe
Čoček v krabičce30
Indikátor rub-lícNe
MateriálNelfilcon A
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody69 %
Silikon-hydrogelovéNe
TorickáNe
UV filtrNe
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14.0
Rozsah dioptriíOd -15.0 do +8.0
Zakřivení8.7
Středová tloušťka0,10 mm

5 důvodů proč KUPOVAT kontaktní čočky Dailies AquaComfort Plus

 • Kvalita za skvělou cenu
 • Velmi příjemné a měkké čočky
 • Výborně vlhčené, nejsou v oku vůbec cítit
 • Dají se nosit po celý den, aniž by oči unavovaly
 • Jednodenní čočky – žádná starost s roztokem

2 důvody proč NEKUPOVA kontaktní čočky Dailies AquaComfort Plus

 • Čočky jsou velmi křehké, občas se některá poškodí a je nutné vzít jinou
 • Jednomu z uživatelů se čočka roztrhla během nošení a vypadla z oka

Zjistit cenu

 

DAILIES Total 1 – recenze

DAILIES Total 1 RECENZE

2

Kontaktní čočky Dailies Total 1 potěší všechny, kteří bojují se suchým a podrážděným okem. Jsou to první kontaktní čočky, které obsahují proměnný obsah vody. To znamená, že díky svému inovativnímu designu hydratují vaše oko přesně tam, kde je to potřeba. V povrchové vrstvě obsahují více než 80% vody, což jim zaručuje až hedvábně jemný povrch pro dokonalé pohodlí při nošení.

Kontaktní čočky Dailies Total 1 jsou silikon – hydrogelové a přinesou vašim očím pohodlí i při delším nošení. Manipulaci s čočkou vám usnadní její zabarvení.

BifokálníNe
Čoček v krabičce90
Indikátor rub-lícNe
MateriálDelefilcon A
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody33 %
Silikon-hydrogelovéAno
TorickáNe
UV filtrNe
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14.1
Rozsah dioptriíOd -12.0 do +6.0
Zakřivení8.5
Středová tloušťka0,09 mm

5 důvodů proč KUPOVAT kontaktní čočky Dailies Total 1

 • „zatím nejkomfortnější čočky, jaké jsem kdy měla“
 • V oku nejsou vůbec cítit, ani vidět
 • Minimální únava oka
 • Pohodlné i při celodenním nošení
 • Oči nepálí a nejsou vysušené ani pozdě večer

2 důvody proč NEKUPOVAT kontaktní čočky Dailies Total 1

 • Trochu horší manipulace, ale dá se na ni zvyknout
 • Vyšší cena

Zjistit cenu

 

1-DAY Acuvue Moist for Astigmatism – recenze

1-DAY Acuvue Moist for Astigmatism RECENZE

3

Pokud máte astigmatismus a až dosud jste žádné kontaktní čočky nevyzkoušeli, měli byste zpozornět. 1-DAY Acuvue Moist for Astigmatism jsou torické kontaktní čočky, které jsou určeny ke korekci astigmatismu. Jsou jednodenní a velmi pohodlné.

Manipulaci s čočkami vám usnadní indikátor rubu a líce i jejich zabarvení. Tyto kontaktní čočky mají vysoký obsah vody, a proto jsou velmi pohodlné na každodenní nošení. Můžete je mít v očích po celý den, aniž by je dráždily či vyvolaly pálení a pocit sucha.

Kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist for Astigmatism navíc obsahují UV filtr, který chrání vaši oční rohovku před ultrafialovým zářením.

BifokálníNe
Čoček v krabičce30
Indikátor rub-lícAno
MateriálEtafilcon A
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody58 %
Silikon-hydrogelovéNe
TorickáAno
UV filtrAno
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14.5
Rozsah dioptriíOd -9.0 do +4.0
Zakřivení8.5
Středová tloušťka0,09 mm

5 důvodů proč KUPOVAT kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist for Astigmatism

 • Snadná aplikace
 • Většině uživatelů naprosto vyhovují
 • Jsou tenké, v oku téměř nejsou cítit
 • Fajn na běžné nošení při jakékoli aktivitě
 • UV filtr chránící oči

2 důvody proč nekupovat kontaktní čočky 1-DAY Acuvue Moist for Astigmatism

 • Špatně viditelné dvě vodorovné čárky, které mají na torických kontaktních čočkách usnadňovat nasazení
 • Po nasazení trvá delší dobu, než přilnou k oku

Zjistit cenu

 

Dvoutýdenní kontaktní čočky

Výhody nošení dvoutýdenních kontaktních čoček

Nechce se vám pořizovat jednodenní kontaktní čočky, protože je jich zbytečně velké množství, hodláte je nosit téměř každý den, ale čas od času chcete využít i brýle? Jste přesvědčeni, že se vám nevyplatí měsíční kontaktní čočky, nebo máte strach z náročné péče? Pak jsou pro vás ideální čtrnáctidenní kontaktní čočky, které představují kompromis mezi praktickými jednodenními a ekonomicky výhodnými měsíčními čočkami.

Dvoutýdenní kontaktní čočky můžete bez obav střídat s brýlemi, aniž byste prodělali velké peníze. Je však potřeba počítat s tím, že k nim potřebujete pouzdro a roztok, který musíte každý den nalévat nový. Manipulace s čočkou vyžaduje vždy perfektně čisté a suché ruce, abyste si do oka nezanesli zánět. Po vyjmutí kontaktní čočky z oka je nutné ji dobře promnout mezi prsty a zcela ponořit přes noc do roztoku, aby se očistila od nanesených depozit.

I přes trochu náročnější péči je manipulace a obsluha dvoutýdenních kontaktních čoček jednodušší než u měsíční verze. Navíc existují i kontinuální kontaktní čočky, které můžete nosit nepřetržitě i v noci. Po doběhnutí lhůty použití je z oka vyjmete a jednoduše vyhodíte. Před takovým používáním se nejprve poraďte se svým kontaktologem.

ČísloObrázekRecenzeE-shop
1dvoutydenni1Acuvue Oasis

Zjistit cenu

2dvoutydenni2Acuvue 2

Zjistit cenu

Všechny dvoutýdenní kontaktní čočky →

Acuvue Oasys – recenze

Acuvue Oasys RECENZE

4

Máte velmi citlivé oči a běžné kontaktní čočky vám nesedí? Po delším nošení vás v očích pálí a dráždí? Bojujete při nošení kontaktních čoček s vysoušením očí? Pak vyzkoušejte čočky Acuvue Oasys od firmy Johnson & Johnson.

Jsou určeny na denní nošení a materiálem je speciální hydrogel – silikon, který zajišťuje vysokou propustnost kyslíku. Tyto kontaktní čočky zároveň obsahují speciální složku Hydraclear Plus, která je po dobu nošení stále zvlhčuje.

Zabarvení a indikátor rubu a líce vám usnadní manipulaci s kontaktní čočkou a UV filtr lépe chrání vaši rohovku před ultrafialovým zářením. Přesto nepodceňujte ochranu očí a noste i sluneční brýle.

BifokálníNe
Čoček v krabičce6
Indikátor rub-lícAno
MateriálSenofilcon A
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody38 %
Silikon-hydrogelovéAno
TorickáNe
UV filtrAno
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14.0
Rozsah dioptriíOd -12.0 do +8.0
Zakřivení8.4, 8.8
Středová tloušťka0,07 mm

5 důvodů proč KUPOVAT kontaktní čočky Acuvue Oasys

 • Pohodlné nasazování
 • „nejlepší čočky“, občas se v nich dá i přespat
 • Jsou tenké, ale manipulace je dobrá
 • Nevysychají, pohodlné
 • Kvalita za dobrou cenu

2 důvody proč NEKUPOVAT kontaktní čočky Acuvue Oasys

 • Po delším nošení z nich pálí oči
 • Po delším nošení šly špatně vyndat z oka

Zjistit cenu

 

Acuvue 2 – recenze

Acuvue 2 RECENZE

Acuvue 2 je taková klasika mezi kontaktními čočkami. Výrobcem je firma Johnson & Johnson. Tyto čočky patří mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější mezi uživateli.

Kontaktní čočky Acuvue 2 se velmi dobře nasazují. Jejich součástí je indikátor rubu a líce a zbarvení pro manipulaci, které nasazování usnadňují. Mají poměrně vysoký obsah vody – 58 %, takže nevysouší oči a dají se pohodlně nosit celý den, aniž by byly vaše oči unavené či podrážděné. Určeny jsou k dennímu nošení s výměnou po čtrnácti dnech.

Acuvue 2 mají mimo jiné i UV filtr, který ochrání oční rohovku před nebezpečnými ultrafialovými paprsky.

BifokálníNe
Čoček v krabičce6
Indikátor rub-lícAno
MateriálEtafilcon A
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody58 %
Silikon-hydrogelovéNe
TorickáNe
UV filtrAno
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14.0
Rozsah dioptriíOd -12.0 do +8.0
Zakřivení8.3, 8.7
Středová tloušťka0,08 mm


5 důvodů proč KUPOVAT kontaktní čočky Acuvue 2

 • Bezproblémové čočky, neřežou ani nepálí i při celodenním nošení
 • Nevysouší oči
 • Vydrží i déle než čtrnáct dní
 • Velmi kvalitní
 • Řada uživatelů je nosí již několik let a neměnili by

2 důvody proč NEKUPOVAT kontaktní čočky Acuvue 2

 • „trochu dražší“ než jiné čočky
 • Při velkých vedrech nepropouští kyslík a jedné uživatelce způsobovaly „hlenění“ oka

Zjistit cenu

 

Měsíční kontaktní čočky

Kdy a proč si zvolit měsíční kontaktní čočky?

Měsíční kontaktní čočky je vhodné volit ve chvíli, kdy je nosíte opravdu pravidelně. Ať už je za měsíc vezmete třikrát, nebo je nosíte každý den, lhůta 30 dní se musí dodržovat. Po jejím uplynutí čočky musíte vyhodit a vyjmout z balení nové. Kdo nosí kontaktní čočky jen občas, pro toho jsou ekonomicky nevýhodné.

Pokud zvolíte kontaktní čočky s třiceti denní lhůtou, počítejte s velkými nároky na údržbu. Tyto čočky je po vyjmutí nutno opravdu pečlivě očistit a ponořit na noc do roztoku, aby se odstranily všechny usazeniny. U měsíčních kontaktních čoček je mnohem vyšší riziko, že hygienu nezvládnete a zanesete si do oka infekci.

V dnešní době se dostávají na trh i třicetidenní kontaktní čočky, které je možné ponechat v oku přes noc. I přes veškerou péči a dodržení hygieny však způsobují záněty oka a nejsou optometry doporučovány. Pokud si tedy chcete takové čočky pořídit, pečlivě to promyslete a proberte se svým kontaktologem.

ČísloObrázekRecenzeE-shop
1air optixAir Optix Aqua

Zjistit cenu

2Kontaktní čočky SofLens 59SofLens 59

Zjistit cenu

3Kontaktní čočky biofinityBiofinity

Zjistit cenu

4purevisionPureVision

Zjistit cenu

Všechny měsíční kontaktní čočky →

 

SofLens 59 – recenze

SofLens 59 RECENZE

4_soflens-59

Mezi oblíbené a osvědčené kontaktní čočky patří i SofLens 59 od firmy Bausch&Lomb. Tyto čočky se velmi snadno aplikují, a proto jsou ideální i pro ty, co je mají poprvé a teprve se učí s nimi manipulovat. Jsou určeny pro denní nošení, vždy po dobu jednoho měsíce.

Materiál, ze kterého jsou kontaktní čočky SofLens 59 vyrobené, je odolný proti proteinům. Hilafilcon B obsahuje vysoký obsah vody a tím zvyšuje odolnost proti ukládání depozit.

Tyto kontaktní čočky nemají UV filtr, ani označení „rub a líc“, ale jsou velmi pohodlné pro každodenní nošení. Představují spojení špičkové výkonnosti, pohodlí a ostrého vidění. Pro denní nošení jsou to jedny z nejlepších a nejoblíbenějších čoček. Mírnou nevýhodou je, že se v nich nedá spát.

BifokálníNe
Čoček v krabičce6
MateriálHilafilcon B
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody59%
Propustnost pro kyslík22 Dk/t
Silikon-hydrogelovéNe
TorickáNe
UV filtrNe
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14,2
Rozsah dioptriíOd – 9 do +6
Zakřivení8.6
VýrobceBausch&Lomb

5 důvodů, proč KUPOVAT kontaktní čočky SofLens 59

 • Jsou vhodné pro celodenní nošení
 • Dobře padnou a jsou velmi pohodlné
 • Skvělé i pro sport
 • Jsou velmi odolné vůči usazování nečistot
 • Ideální i pro prvonositele

3 důvody, proč NEKUPOVAT kontaktní čočky SofLens 59

 • Pro některé uživatele byly příliš suché a v očích řezaly
 • Po celodenním nošení byly oči unavené
 • Občas se stane, že se čočky zničily ještě před expirací – např. se roztrhly při vyjímání z oka

Zjistit cenu

Biofinity – recenze

Biofinity RECENZE

5_biofinity

Tyto měsíční silikon-hydrogelové kontaktní čočky od firmy CooperVision, se pyšní nadprůměrnou propustností pro kyslík a vysokým obsahem vody. Proto jsou právem označovány jako nejzdravější kontaktní čočky na trhu.

Jsou určeny pro denní nošení, přičemž se mění vždy po měsíci. Po konzultaci s lékařem je můžete nosit kontinuálně, to znamená, že v nich můžete občas i spát. Díky tomu jsou ideální na cesty či dovolené, kdy nemáte možnost čočky vyjmout a uložit do krabičky s roztokem.

BifokálníNe
Čoček v krabičce6
MateriálComfilcon
Může se s čočkami spátAno
Obsah vody48%
Propustnost pro kyslík160 Dk/t
Silikon-hydrogelovéAno
TorickáNe
UV filtrNe
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14,0
Rozsah dioptriíOd – 12 do +8
Zakřivení8.6
VýrobceCoopeVision

5 důvodů, proč KUPOVAT kontaktní čočky Biofinity

 • Pohodlně se aplikují i vyjímají
 • Jsou kvalitní a nejsou drahé
 • Je možné nosit je celý den, aniž by oko bylo vysušené či podrážděné
 • Jsou tak tenké, že v oku nejsou téměř vidět
 • Po domluvě s lékařem se dají nosit kontinuálně

2 důvody, proč NEKUPOVAT kontaktní čočky Biofinity

 • Nemají UV filtr
 • V balení bývá dost vadných kusů. Některé se nedají nosit vůbec, protože dráždí oko, jiné se po velmi krátké době roztrhnou

Zjistit cenu

Air Optix Aqua – recenze

Air Optix Aqua RECENZE

5

Kontaktní čočky Air Optix Aqua představují jedinečný komfort a praktičnost v jednom. Jsou vyrobeny ze speciálního silikon-hydrogelového materiálu, čímž mají vyšší obsah vody, výbornou propustnost pro kyslík a vylepšenou odolnost proti usazeninám. Díky těmto kontaktním čočkám budou vaše oči po celý den v pohodlí, hydratované a zajistí vám ostré vidění tak dlouho, jak budete potřebovat.

Díky zmíněnému materiálu mají tyto kontaktní čočky vysokou propustnost kyslíku. Proto není nutné vyjímat je z očí každý večer. V případě potřeby v nich můžete i přespat. Spaní v kontaktních čočkách by však nemělo přesáhnout šest dní, a před tímto využitím se raději vždycky poraďte se svým kontaktologem.

Pokud jste měli s předchozími čočkami problém s ukládáním bílkovinových depozit, nyní se ho zbavíte. Kontaktní čočky Air Optix Aqua mají povrch ošetřený speciální plazmatickou úpravou, která bílkovinovým usazeninám brání.

BifokálníNe
Čoček v krabičce6
Indikátor rub-lícNe
MateriálLotrafilcon B
Může se s čočkami spátNe
Obsah vody33 %
Silikon-hydrogelovéAno
TorickáNe
UV filtrNe
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14.2
Rozsah dioptriíOd -10.0 do +6.0
Zakřivení8.6
Středová tloušťka0,08 mm

5 důvodů proč KUPOVAT kontaktní čočky Air Optix Aqua

 • Tenké, nenápadné, dobře se snáší, dlouho drží tvar
 • Jedny z nejlépe hodnocených kontaktních čoček
 • Nepraskají, vydrží tak dlouho, jak mají
 • Dobře se nasazují, jsou velmi prodyšné
 • Mnoho uživatelů je používá již dlouhé roky a je s nimi velice spokojeno

2 důvody proč NEKUPOVAT Air Optix Aqua

 • Modré zbarvení čočky
 • Nemají UV filtr

Zjistit cenu

 

PureVision – recenze

PureVision RECENZE

 

6

Hledáte kontaktní čočky, které nemusíte na noc vyndávat? Jezdíte často na pracovní cesty, nebo sportovní soustředění a nechce se vám vozit krabička s roztokem, do které byste čočky večer uložili? Pak pro vás budou ideální kontaktní čočky PureVision, které jsou vyrobeny ze speciálního silikon-hydrogelového materiálu s vysokou propustností kyslíku.

Díky vysoké propustnosti můžete v čočkách i spát, aniž by byly oči namáhané a vysoušené. I při zavřených očích bude vaše rohovka dostatečně zásobená kyslíkem. Jedná se o nejoblíbenější kontinuální kontaktní čočky na trhu.

BifokálníNe
Čoček v krabičce6
Indikátor rub-lícNe
MateriálBalafilcon A
Může se s čočkami spátAno
Obsah vody36 %
Silikon-hydrogelovéAno
TorickáNe
UV filtrNe
Zabarvení pro manipulaciAno
Průměr14.0
Rozsah dioptriíOd -12.0 do +6.0
Zakřivení8.6, 8.3
Středová tloušťka0,09 mm

5 důvodů proč KUPOVAT kontaktní čočky PureVision

 • Jednoduchá a pohodlná manipulace
 • Vysoká propustnost vzduchu – dobře se snáší
 • Nedráždí a nevysušují oči
 • Dá se v nich i spát
 • Menší průměr, takže na oku dobře sedí a neodchlipují se

2 důvody proč NEKUPOVAT kontaktní čočky PureVision

 • Občas se večer „zamlžují“, hlavně při větší námaze očí
 • Příliš měkké – při manipulaci se rolují a ohýbají

Zjistit cenu

Jak vybrat ty správné kontaktní čočky?

Aby se vám kontaktní čočky dobře nosily, splnily svůj účel a vaše oči nebyly podrážděné či unavené, je potřeba vědět, podle čeho správně vybírat. Pokud se chystáte čočky nosit poprvé, je nejlepší konzultace s očním lékařem či kontaktologem.

Kontaktní čočky můžete mít pro okrasu, takové jsou často barevné kontaktní čočky či čočky se vzorem, a mění barvu vaší oční duhovky, nebo jí dodávají bláznivý vzhled. Dioptrické čočky je potřeba vybírat uvážlivě a s ohledem na vaši oční vadu. Některé se doporučují při korekci refrakčních vad oka, jiné mohou sloužit k diagnostice nebo prevenci.

Mějte na paměti, že pokud budete nosit dioptrické kontaktní čočky, jejich první aplikace by měla vždy proběhnout u očního specialisty. On vám také poradí, zda si máte koupit čočky bifokální, torické či sférické, jaké mají mít zakřivení, nebo počet dioptrií.

Zdá se vám to příliš složité? Pojďme si tedy jednotlivé parametry vysvětlit podrobněji.

Kontaktní čočky dělíme podle typu:

Bifokální a multifokální

Tyto kontaktní čočky slouží ke korekci očních vad, kdy je vidění zhoršené na blízko i na dálku zároveň. Mohou mít dvě i více zón, které umožní očím plynulý přechod při zaostřování do dálky a následně nablízko.

Tyto čočky mohou pomoci nejen se zhoršeným viděním, ale i s únavou očí či bolestí hlavy.

Torické

Torické kontaktní čočky jsou určené pro korekci astigmatismu. Jedná se o oční vadu, při které je rohovka nebo oční čočka nepravidelně zakřivená.

Sférické a asférické

Sférické kontaktní čočky jsou nejčastěji využívané pro korekci krátkozrakosti a dalekozrakosti. Jejich plocha je zakřivená kulovitě, tj. do sféry.

Asférické kontaktní čočky jsou velmi podobné, ale jejich okraje jsou zploštělé a mají lepší optické vlastnosti. Korigují krátkozrakost i dalekozrakost, ale jsou vhodné při lehkém astigmatismu i začínající presbyopii.

Parametry kontaktních čoček, na které je nutné brát ohled:

Zakřivení

Jedná se o důležitý údaj o zakřivení zadní plochy kontaktní čočky. Jelikož se dotýká rohovky, měla by odpovídat jejímu zakřivení. Informaci o tom, jak máte rohovku zakřivenou, vám dá oční lékař. Na krabičce tento údaj najdete pod zkratkou BC. Za ní pak následuje číslo.

Průměr

Průměr čočky se uvádí jako číselný údaj, jenž označuje šířku čočky

Počet dioptrií

Počet dioptrií u jednotlivých druhů čoček najdete vždy na krabičce pod zkratkou PWR, D nebo DPT. Po této značce následuje číslo – počet dioptrií, který je doplněn znaménky + či -. Plus označuje dalekozrakost a vylepšuje vidění nablízko. Mínus pak značí krátkozrakost a vylepšuje vidění do dálky.

Na co se ještě při výběru kontaktních čoček zaměřit?

Už víte, kolik máte, na kterém oku dioptrií, jakou máte oční vadu a zakřivení rohovky? Pak je potřeba ujasnit si ještě několik dalších pojmů, které se při koupi kontaktních čoček nedají opominout.

Uvědomte si, kolik chcete do čoček investovat. Zda dáte přednost pohodlným jednodenním čočkám, o které nemusíte po vyjmutí pečovat, nebo zvolíte čočky měsíční.

Jednodenní kontaktní čočky můžete po použití vyhodit a druhý den si vzít zcela nové. Měsíční kontaktní čočky pak po vyjmutí uložíte do příslušné krabičky a zalijete roztokem pro kontaktní čočky, aby byly čisté a nevysušily se. Koupit můžete ale i čočky čtrnáctidenní, čtvrtletní apod.

Dále je potřeba vědět, zda vám budou lépe vyhovovat kontaktní čočky z tvrdého, nebo pružného materiálu. Pokud jsou vaše oči citlivé, je lepší vybírat čočky s vysokým obsahem vody a velkou propustností kyslíku.

A samozřejmě dejte pozor i na datum expirace, obzvlášť, nakupujete-li balení do zásoby. Čočky s prošlou expirační lhůtou mohou ztratit své vlastnosti.

Podívejte se na všechny čočky v E-shopu:

Všechny kontaktní čočky →

Zdroje:

kontaktni-cocky.heureka.cz
www.vasecocky.cz
www.acuvue.cz
www.prozeny.cz

Nejlepší kontaktní čočky
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.93 (14 Recenzí)

Redakce CoolCocky.cz

Tým Cool Čočky je postaven z odborníků na oční optiku a vše s ní spojené. Díky tomu vám přinášíme recenze, které šetří váš čas a které napomáhají k informovanému rozhodnutí - Tedy rozhodnutí uskutečněném na základě dostatku informací.

Žádná opdověď

 1. 12. 9. 2018

  […] Vybrat si kontaktní čočky není zpočátku nic jednoduchého. Obzvlášť pokud potřebujete, aby pomohly s oční vadou. Proto je vhodné si nejprve zjistit, jak správně vybrat dioptrické kontaktní čočky. […]

 2. 20. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 3. 20. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 4. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 5. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 6. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 7. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 8. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 9. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 10. 24. 9. 2018

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2018 – RECENZE a zkušenosti […]

 11. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2019 […]

 12. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2019 […]

 13. 9. 2. 2019

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2019 […]

 14. 12. 2. 2019

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2019 […]

 15. 13. 2. 2019

  […] Nejlepší kontaktní čočky 2019 […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *