Roztoky na kontaktní čočky | nejlepší pro rok 2021 | RECENZE a zkušenosti

Nejlepsi roztoky na cocky

Nosíte kontaktní čočky a hledáte na ně levný a při tom kvalitní roztok? Budete s nimi teprve začínat a nevíte, jaký roztok na kontaktní čočky pořídit? V našem článku se dozvíte, jak správně vybrat roztok na kontaktní čočky i jaké roztoky byly pro rok 2021 nejlépe hodnoceny samotnými uživateli.

Ať už patříte mezi začátečníky, nebo již máte s kontaktními čočkami bohaté zkušenosti, jistě oceníte informace o zkušenostech ostatních uživatelů s některými roztoky. Dali jsme dohromady seznam pěti nejlépe hodnocených roztoků, které pomáhají s péčí o kontaktní čočky, i udržováním vašich očí zdravých, dostatečně zvlhčených a nepodrážděných.

Kontaktní čočky spolu s roztoky vkládáte do svých očí, a proto je potřeba jejich výběru věnovat velkou péči. Každému vyhovuje něco jiného. Roztok, který si jedni chválí, mohou druzí hodnotit jako dráždivý a nevhodný. Proto jsme pro vás prošli velké množství recenzí a individuálních hodnocení, jejichž výsledkem je žebříček pěti nejlepších roztoků na kontaktní čočky.

5 nejlepších roztoků na kontaktní čočky, které jste hodnotili nejlépe

Desinfekce kontaktních čoček, odstranění bílkoviny a nečistot, dostatečné zvlhčení. To všechno jsou požadavky, které kladete, vybíráte-li si roztok pro kontaktní čočky. Někteří dávají přednost očním kapkám s dlouhotrvající zvlhčující funkcí, jiným stačí roztok, který jejich kontaktní čočky dostatečně vyčistí a provlhčí, aby byly připraveny k dalšímu použití.

Podívejte se na všechny roztoky v E-shopu:

Všechny roztoky →

Bausch&Lomb ReNu MultiPlus – roztok, 360ml – recenze

Bausch&Lomb ReNu MultiPlus – roztok RECENZE

1

Tento víceúčelový roztok obsahující Hydranát je určen pro kompletní péči o všechny druhy měkkých kontaktních čoček. Můžete je s ním bez omezení oplachovat a dezinfikovat, kontaktní čočky budou dobře hydratované, a nebudou vysoušet vaše oči. Roztok odstraňuje usazené proteiny a lipidy obsažené v slzách, a zanechá čočky čisté a připravené k dalšímu použití.

Součástí složení tohoto roztoku je i kyselina boritá, která vyrovnává narušené pH na kontaktních čočkách. Látka zvaná Poloxamine zase odstraňuje vnější zbytky buněčných tkání.

Díky komplexní péči, kterou tento roztok pro vaše kontaktní čočky představuje, se stal rychle oblíbeným a prodávaným. Velké plus je také jeho příznivá cena. Mnoho uživatelů jej používá opakovaně a jsou s ním velmi spokojeni. Pouze ojediněle se objeví uživatel, který má oči citlivější, a tak mu roztok nesedne. U celkového hodnocení však značně převyšují pozitiva.

5 důvodů proč KUPOVAT roztok na kontaktní čočky Basch&Lomb ReNu MultiPlus

 • Výhodná cena za velké balení, dobrá kvalita
 • Nejlepší roztok z velkého množství vyzkoušených
 • U podrážděných očí nepálí, dobře zvlhčuje
 • Příjemný i při dlouhodobém používání
 • Láhev má rysku, která vás upozorní, že je třeba objednat nové balení

2 důvody proč NEKUPOVAT roztok na kontaktní čočky Basch&Lomb ReNu MultiPlus

 • Horší čistící schopnost
 • Pro někoho dráždivý v očích

Zjistit cenu

 

Solunate Multi – Purpose 400ml, roztok s pouzdrem – recenze

Solunate Multi – Purpose – roztok s pouzdrem

solunate

Solunate Multi – Purpose od výrobce Schalcon je víceúčelový roztok pro kontaktní čočky italské výroby. Jeho předností je vysoká kvalita, ale také ekonomické balení za příznivou cenu. V ceně je kromě roztoku také pouzdro na kontaktní čočky, které už nemusíte dokupovat zvlášť.

Tento roztok pro kontaktní čočky je uživateli velmi oblíbený. Je univerzální a obsahuje kyselinu hyaluronovou, takže je ideální pro čištění a dezinfekci kontaktních čoček, zvlhčování, oplachování i uchovávání. Velmi efektivně odstraňuje i bílkovinové usazeniny.

Vhodný je pro všechny měkké kontaktní čočky včetně silikon – hydrogelových. Roztok Solunate Multi – Purpose oceníte i v případě, že jsou vaše oči velmi citlivé a suché, a při použití běžných roztoků vás kontaktní čočky dráždí a pálí.

Kyselina hyaluronová obsažená v tomto roztoku váže vodu a tím funguje jako výborný lubrikant. Na vašem oku tak vytvoří ochranný film, který dokáže dostatečně hydratovat po celý den. Díky tomu je tento roztok vhodný i pro uživatele, které trápí syndrom suchého oka.

5 důvodů proč KUPOVAT roztok Solunate Multi – Purpose

 • Skvěle zvlhčuje a zabraňuje pocitu suchého oka
 • Součástí balení je i pouzdro na kontaktní čočky
 • Obsahuje kyselinu hyaluronovou, která vytváří na oku ochranný film
 • Vysoká kvalita
 • Příznivá cena a možnost výběru z mnoha variant různých velikostí balení

Důvody proč NEKUPOVAT roztok Solunate Multi – Purpose

 • Uživatelé dosud žádné důvody neuvedli

Zjistit cenu

Soleko Gelone 360 ml, roztok s pouzdrem – recenze

Soleko Gelone – roztok s pouzdrem

gelone

Soleko Gelone představuje univerzální víceúčelový roztok na kontaktní čočky, který se o ně perfektně postará a vašim očím přinese zvýšený komfort při jejich nošení.

Obsahuje lubrikant hyaluronát sodný, který kontaktní čočky maximálně zvlhčí. Díky tomu se nevysouší tak rychle a jejich nošení je pohodlné a příjemné. Svým složením je vyhovující i pro vysoce citlivé oči.

Soleko Gelone je vhodný nejen pro zvlhčení a uchovávání vašich kontaktních čoček, ale také je velmi účinně čistí a dezinfikuje. Extra účinný je při odstraňování nečistot z kontaktních čoček.

V balení je kromě roztoku také pouzdro na kontaktní čočky, což vám ušetří čas i peníze při jeho koupi. Soleko Gelone představuje roztok, který vašim kontaktním čočkám poskytne komplexní péči – výborně je vyčistí a dezinfikuje, a zároveň je příjemný a citlivý k vašim očím.

5 důvodů proč KUPOVAT roztok na kontaktní čočky Soleko Gelone

 • Kvalitní roztok, který nedráždí oči
 • Vyhovuje i velmi citlivým očím
 • Balení obsahuje kromě roztoku i pouzdro
 • Skvělý a kvalitní roztok s komplexní péčí o kontaktní čočky
 • O kontaktní čočky se postará vždy bez jediné chybičky

1 důvod proč NEKUPOVAT roztok na kontaktní čočky Soleko Gelone

 • Jeden uživatel se zmínil, že „existují i lepší roztoky“

Zjistit cenu

 

Options Multi 360ml, roztok s pouzdrem – recenze

Options Multi – roztok s pouzdrem

Options Multi

Options Multi od výrobce CooperVision patří k nejnovějším univerzálním roztokům pro všechny typy kontaktních čoček. Mohou ho tedy využívat nejen majitelé měkkých kontaktních čoček, ale i nositelé kontaktních čoček silikon – hydrogelových.

Roztok Options Multi čistí, zbavuje kontaktní čočky usazenin, dezinfikuje i zvlhčuje. Je vhodný také k oplachování a uchovávání kontaktních čoček. Součástí balení je navíc pouzdro, které už nemusíte kupovat zvlášť.

Složení tohoto roztoku je optimálně vyvážené a podobné lidským slzám. Proto je nejen účinný při výše zmíněných úkonech, ale také minimalizuje podráždění a pálení citlivých očí.

Díky samočisticímu režimu „No Rub“ má také vysokou baktericidní a fungicidní účinnost. Desinfekční proces kontaktních čoček proto dokončí během 4 hodin. Pokud máte vysoké nároky na rychlost vyčištění a desinfekci vašich kontaktních čoček, pak bude roztok Options Multi pro vás ten pravý. Nemusíte čekat přes noc, až budete moci své kontaktní čočky opět použít a budou vám tak častěji k dispozici.

5 důvodů proč KUPOVAT roztok na kontaktní čočky Options Multi

 • Velké balení za super cenu
 • Vysoká a rychlá dezinfekce kontaktních čoček
 • Kontaktní čočky skvěle zvlhčuje
 • Dlouhodobá spokojenost
 • Výborně odstraňuje nečistoty

2 důvody proč KUPOVAT roztok na kontaktní čočky Options Multi

 • Pro některé uživatele je balení příliš velké a nestihnou ho spotřebovat do určené lhůty
 • Jeden z uživatelů konstatoval, že „jsou určitě lepší výrobky“

Zjistit cenu

 

Alcon Opti-Free Express – roztok, 355 ml – recenze

Alcon Opti-Free Express – roztok

5

Alcon Opti-Free express představuje unikátní roztok s trojitým čištěním, který vytváří na kontaktní čočce ochranný obal. Při nošení čoček tak poskytuje dlouhotrvající pohodlí. Jak tento roztok funguje?

Nejprve jsou z kontaktních čoček odstraněny proteiny, poté tukové částice a nakonec je čočka obalena vlhkostí, která vytvoří ochranný štít proti hromadění bílkovin.

Tento roztok se dá využívat pro všechny typy kontaktních čoček, k desinfekci i oplachování. Při čištění kontaktní čočky je potřeba ji jemně promnout mezi prsty. Jedná se o velmi důležitý krok čištění, při kterém jsou odstraněny všechny nežádoucí usazeniny na čočce. Tento roztok je velmi vhodný i pro toto omývání.

Roztok Alcon Opti-Free express je hodnocen většinou uživatel velmi příznivě, pouze u pár jedinců se vyskytly nežádoucí reakce v podobě pálení či podráždění očí.

5 důvodů proč KUPOVAT roztok na kontaktní čočky Alcon Opti-Free Express

 • Dobře čistí i bez mnutí a čočky vydrží déle
 • Nedráždí oči
 • Dá se použít i na vyplachování očí
 • Je vhodný pro každodenní použití
 • Dobrá cena i kvalita

3 důvody proč NEKUPOVAT roztok na kontaktní čočky Alcon Opti-Free Express

 • Po čase uživateli oči zčervenaly a pálily
 • Po 6-ti hodinách uživatel čočky cítil
 • Jsou vhodné pouze pro měkké čočky

Zjistit cenu

 

Solocare Aqua 360 ml s pouzdrem – recenze

Solocare Aqua 360 ml s pouzdrem

solo_care_aqua

Pokud jste nositelé kontaktních čoček, jistě dobře víte, jak důležité je dobře se o ně postarat v době, kdy je nemáte v očích. Za tímto účelem se vyrábí mnoho roztoků na kontaktní čočky, které mají různé funkce. Jedním z nejoblíbenějších je Solocare Aqua, který se prodává v balení o velikosti 360 ml a jeho součástí je i praktické pouzdro.

Solocare Aqua je víceúčelový roztok na kontaktní čočky, který je vyčistí a dezinfikuje. Můžete ho využít i k proplachování čoček kdykoliv je potřeba. Pokud do něj kontaktní čočky uložíte na noc, dobře je zvlhčí, takže je pak můžete mít v očích celý další den.

Některé uživatele možná překvapí nový typ uzávěru, který nejde dotáhnout. Toto není chyba, nýbrž účel. Proto se nesnažte lahvičku naplno uzavřít, abyste uzávěr nepoškodili!

5 důvodů proč KUPOVAT Solocare Aqua 360 ml s pouzdrem

 • Skvěle čistí i hydratuje kontaktní čočky
 • Praktická krabička na kontaktní čočky, která je součástí balení, se hodí
 • Dlouhodobě využívaný roztok, který naprosto vyhovuje
 • Ideální i pro majitele citlivých očí
 • Vhodný pro jakékoli čočky – skvěle je čistí a zjemňuje

2 důvody proč NEKUPOVAT Solocare Aqua 360 ml s pouzdrem

 • Jedna uživatelka měla po použití poprvé ječné zrno
 • Někomu může vadit neprůhledná lahvička – nevidí, kolik roztoku ještě zbývá

Zjistit cenu

Jak vybrat roztok na kontaktní čočky?

Pokud chcete nosit kontaktní čočky, je prvním krokem vybrání správného typu čoček. Díky tomu budete vidět ostře a oči vás nebudou tlačit. Aby se vám kontaktní čočky pohodlně nosily, je potřeba udělat ještě druhý krok, a tím je výběr správného roztoku. Do toho se pak kontaktní čočky ukládají po vyjmutí z očí, čistí se v něm, dezinfikují, a často získávají zpět svou vlhkost, aby v očích nedráždily, a nezpůsobovaly únavu a pálení očí.

Stejně jako kontaktní čočky i roztok je potřeba správně vybrat. Některé roztoky pro kontaktní čočky mohou obsahovat konzervanty, které jsou nevhodné pro citlivější jedince a způsobují podráždění očí. Jiné roztoky jsou vhodné pro čištění, ale nedostatečně hydratují. Proto přinášíme krátký manuál, jak si vybrat ten správný roztok vhodný pro vaše oči a vaše kontaktní čočky.

Nejideálnější je poradit se o roztoku se specialistou, který vám pomáhá vybrat i kontaktní čočky. Ne každý roztok se hodí právě pro ty vaše. Většina roztoků je dnes vyráběna především pro kontaktní čočky měkké.

Když už vybíráte roztok, chtějte takový, který vám přinese výhody navíc. Měl by obsahovat zvlhčující složky, mít správné pH, antibakteriální pouzdro a určitě dbejte i na hodnocení uživatelů a garanci spokojenosti.

Co je to roztok pro kontaktní čočky?

Možná si teď říkáte, k čemu přesně roztok na kontaktní čočky slouží. Pojďme si proto shrnout pár důležitých informací.

Jedná se především o fyziologický roztok, který může mít různá složení. Obvykle se v něm vyskytují látky pro bezpečnou dezinfekci kontaktních čoček, pro jejich čištění, regeneraci a pro dostatečné zvlhčení.  V každém druhu roztoku může být odlišné množství konzervačních látek, které mohou oči citlivějších uživatelů dráždit. Obecně platí, že čím více konzervantů roztok obsahuje, tím je horší pro citlivé oči. Proto vždy dbejte na jeho složení a čtěte pečlivě informace na obalu či v příbalovém letáku.

Jak poznáte, že roztok pro vás není vhodný? Můžete pociťovat pálení očí, zamlžené vidění, nebo se vám mohou zdát čočky špatně vyčištěné.

Jaký roztok vybrat, když jsou vaše oči citlivé?

V případě, že jste již několik roztoků vyzkoušeli a zjistili jste, že vám nevyhovují a dráždí oči, zkuste tzv. peroxidní roztoky. Neobsahují žádné konzervační látky, a proto jsou vhodné i pro citlivé jedince. Oproti jiným roztokům jsou však náročnější na používání. Pokud v takovém roztoku čočky čistíte, je potřeba nechat je ponořené alespoň 6 hodin v kuse.

Jak ovlivňuje roztok doba expirace?

Další kritérium, na které je potřeba dbát v případě výběru roztoku pro kontaktní čočky, je doba expirace. Tedy časový úsek, po který můžete tento roztok po otevření lahvičky používat. Některé roztoky vydrží jen tři měsíce, jiné až šest.

Pokud byste použili roztok po určené lhůtě, můžete si způsobit i zdravotní komplikace. Roztok totiž ztrácí své vlastnosti a může kontaktní čočky špatně vyčistit či hydratovat, nebo je dokonce poškodit.

Nyní už víte, na co si dát při výběru roztoku pro kontaktní čočky pozor. Věříme, že vyberete roztok, který vám bude maximálně vyhovovat. A třeba to bude právě jeden z pěti nejlépe hodnocených roztoků pro rok 2021, jejichž recenze jsme vám přinesli.

Podívejte se na všechny roztoky v E-shopu:

Všechny roztoky →

Zdroje:

www.vasecocky.cz
roztoky-kontaktni-cocky.heureka.cz

Roztoky na kontaktní čočky
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (6 Recenzí)

Redakce CoolCocky.cz

Tým Cool Čočky je postaven z odborníků na oční optiku a vše s ní spojené. Díky tomu vám přinášíme recenze, které šetří váš čas a které napomáhají k informovanému rozhodnutí - Tedy rozhodnutí uskutečněném na základě dostatku informací.

Žádná opdověď

 1. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší roztoky na kontaktní čočky 2019 […]

 2. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší roztoky na kontaktní čočky 2019 […]

 3. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší roztoky na kontaktní čočky 2019 […]

 4. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší roztoky na kontaktní čočky 2019 […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *