Oční kapky | Nejlepší pro rok 2020 | RECENZE a zkušenosti

Nejlepší oční kapky na trhu!

nejlepsi ocni kapky
Pocit suchých očí, pálení, únava či neodbytná představa, že je ve vašem oku cizí těleso. To jsou pocity, které zná nejen každý nositel kontaktních čoček, ale i majitelé zcela zdravých očí. Naše oči představují velmi namáhavý orgán, který je vystaven nepříznivému vlivu okolí.

Pracujete v zakouřeném prostředí, klimatizované kanceláři, nebo na vás několik hodin fouká větrák? Pohybujete se venku na prudkém slunci, bílém sněhu odrážejícím sluneční paprsky, nebo vám do očí fouká prudký vítr? Koukáte několik hodin doma či v práci do PC, na televizi, nebo jste řidič z povolání a sledujete ubíhající cestu?

To všechno jsou situace, které nás provázejí běžným životem a při tom nesmírně vyčerpávají naše oči. Není divu, že nás pak trápí únava, pálení, pocit písku v očích, nebo dokonce syndrom suchého oka. Řešením na všechny tyto problémy jsou oční kapky. Protože je jich na trhu velké množství a ne všechny jsou ideální a vyhovující pro každého, připravili jsme pro vás přehled pěti nejoblíbenějších druhů očních kapek v roce 2020.

9 druhů očních kapek, které jste hodnotili nejlépe

Někdo potřebuje intenzivní zvlhčení, jiný trpí alergií na konzervační látky. Někdo používá kontaktní čočky a potřebuje oční kapky, které na ně může kapat přímo.

Ať už patříte mezi nositele kontaktních čoček či nikoli, projděte si s námi pět druhů nejoblíbenějších a uživateli nejlépe hodnocených druhů očních kapek. Až si je příště budete objednávat přes internet, nebo pro ně půjdete do lékárny, nebudete muset tápat. Rady lékárnic jsou jistě cenné, ale jen vy sami víte, jak citlivé jsou vaše oči a co potřebují. Pojďte si vybrat ty nejlepší oční kapky s námi.

ČísloObrázekRecenzeE-shop
11Ursapharm Hylo Gel 10mlZjistit cenu

22Alcon Systane Ultra 10 mlZjistit cenu

33Ursapharm Hylo Protect 10 mlZjistit cenu

44Ursapharm Hylo Comod 10 mlZjistit cenu

55Bausch&Lomb Hyal – Drop Multi 10mlZjistit cenu

6Max OptiFresh – 30mlMax OptiFreshZjistit cenu

7OCUflashOCUflashZjistit cenu

8RefreshRefreshZjistit cenu

9hyabakHyabak 0.15%Zjistit cenu

Podívejte se na všechny kapky na Heureka.cz:

Všechny oční kapky →

Ursapharm Hylo Gel 10ml, oční kapky – recenze

Ursapharm Hylo Gel 10ml, oční kapky – recenze

1

Pokud potřebujete pro své unavené a podrážděné oči intenzivní zvlhčení, pomohou vám oční kapky Ursapharm Hylo Gel. Zvlhčují totiž velmi dobře povrch oka i při silnějším, nebo chronickém pocitu suchého oka a využívají se i po operačních zákrocích.

Tyto oční kapky neobsahují žádnou konzervační přísadu a právě proto jsou výborně snášeny i na citlivých očích. Neobsahují fosfáty, tudíž nedochází ke komplikacím s tvorbou usazenin v rohovce.

Další výhodou těchto kapek je, že se dobře snáší se všemi druhy kontaktních čoček. Pokud potřebujete své oči intenzivně zvlhčit, jsou tyto kapky velmi vhodné. Kromě dalších látek obsahují i vysoce viskózní roztok hyaluronátu sodného, což je přirozená látka, která se nachází nejen v očích, ale i v jiných částech těla. Na povrchu oka díky ní vzniká rovnoměrný, stabilní a dlouho držící zvlhčující film, který vaše oči snáze ochrání před vysušením a následným pálením.

Tyto oční kapky ocení nejen jedinci s vysoce citlivýma očima a syndromem suchého oka, ale i lidé po operačním zákroku očí.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky Ursapharm Hylo Gel 10ml

 • Dobrá cena ve srovnání s ostatními druhy kapek
 • Dají se používat dlouhodobě
 • Nevysušují oko a pomáhají při syndromu suchého oka
 • Dlouhá doba jejich použití po otevření lahvičky
 • Praktické kapátko – dobře se aplikují

3 důvody proč NEKUPOVAT oční kapky Ursapharm Hylo Gel 10ml

 • Potřeba aplikovat je častěji
 • Poskytnou úlevu jen na chvíli
 • Po aplikaci dlouho rozostřené vidění

Zjistit cenu

 

Alcon Systane Ultra 10 ml, zvlhčující oční kapky – recenze

Alcon Systane Ultra 10 ml, zvlhčující oční kapky – recenze

2

Alcon Systane Ultra jsou zvlhčující oční kapky, které díky svému složení představují aktivní podporu slzného filmu. Jsou k očím šetrné, uleví jim od pocitu suchosti, podráždění, pálení, škrábání i od únavy.

Tyto oční kapky podporují funkci slzného filmu a aktivně se podílejí na jeho propojení po celém povrchu oka. Tedy i tam, kde slzný film chybí, jej doplní a podrážděným a suchým očím tak výrazně uleví.

Kapky obsahují konzervační látky, které udržují obsah lahvičky sterilní. Pro citlivější jedince však díky konzervantům mohou být nevhodné a oči dráždit.

Zvlhčující oční kapky Alcon Systane Ultra jsou k oku šetrné a nedostanou se do materiálu kontaktních čoček, kde by mohly ovlivňovat jejich vlastnosti. Můžete je při tom použít i při nasazených kontaktních čočkách.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky Alcon Systane Ultra

 • Jsou uživateli označovány jako nejlepší kontaktní čočky
 • Stačí i jedna kapka na noc
 • Lze je používat až 6 měsíců po otevření
 • Oči po nich nejsou unavené a jsou ideální i pro syndrom suchého oka
 • Kapky jsou gelové, takže vydrží na oku déle

3 důvody proč NEKUPOVAT oční kapky Alcon Systane Ultra

 • Vyšší cena než u jiných očních kapek
 • Fungují asi jen 10 minut po aplikaci
 • Jednoho uživatele po použití pálily a slzely oči

Zjistit cenu

 

Ursapharm Hylo Protect 10 ml, oční kapky – recenze

Ursapharm Hylo Protect 10 ml, oční kapky – recenze

3

Oční kapky Ursapharm Hylo Protect představují jedinečný sterilní roztok bez konzervačních látek, který zvlhčuje rohovku i spojivku, a zároveň je ochraňuje před nadměrným odpařováním slz. To je dáno především stabilizací slzného filmu, který zmírňuje podráždění očí a zabraňuje příznakům přecitlivělých či alergických reakcí.

Díky těmto očním kapkám si mnoho uživatelů pochvaluje, že pocit pálení a dráždění očí mizí. Velký podíl na tom má především složení těchto kapek. Obsahují hyaluronát sodný a ectoin, které vytváří na povrchu oka rovnoměrný, stabilní a dlouho trvající film, který dokáže dobře odolávat vyplavení.

Ectoin je přirozená látka produkovaná mikroorganismy, jež žijí v extrémním prostředí, např. v solných jezerech. Tato látka zvyšuje schopnost vázat na vodu v buňkách povrchu oka a vytváří tak na spojivce fyziologickou bariéru proti alergenům. Díky tomu je stabilizována tuková složka slzného filmu, který brání odpařování slz.

Pokud potřebujete opravdu intenzivní zvlhčení vašich očí, oční kapky Ursapharm Hypo Protect jsou vhodnou volbou. Většina uživatelů je hodnotí velmi kladně a to nejen při prvním použití, ale i dlouhodobě.

5 důvodů proč KUPOVAT Ursapharm Hylo Protect 10 ml

 • Jsou nejlevnější a většině uživatelů vyhovují nejlépe
 • Poskytují úlevu od pálení očí
 • Lze je používat i dlouhodobě a to i v případě alergie
 • Jsou skvělé proti únavě očí, svědění i pálení
 • Neobsahují konzervanty a nedráždí oči ani bezprostředně po aplikaci

2 důvody proč NEKUPOVAT Ursapharm Hylo Protect 10 ml

 • Špatně se dávkují, mechanismus kapátka je příliš tuhý
 • Kratší doba expirace

Zjistit cenu

 

Ursapharm Hylo Comod 10 ml, oční kapky – recenze

Ursapharm Hylo Comod 10 ml, oční kapky – recenze

4

Oční kapky Ursapharm Hylo Comod představují ideální spojení sterilního roztoku a zvlhčujících kapek. Díky obsahu kyseliny hyaluronové vás zbaví pocitu suchého oka, pocitu nepříjemného tlaku a přítomnosti cizího tělesa v oku. Ideální jsou i při únavě a pálení očí.

Kyselina hyaluronová je látka, která je v lidském oku obsažena zcela přirozeně. V kapkách má schopnost nahrazovat slzný film na povrchu oka tak, že se po něm rovnoměrně rozprostře. Jelikož je v oku stabilní, nedojde k jeho vyplavení ihned po aplikaci, nýbrž vydrží dlouhou dobu. Tím poskytne vašemu oku dlouhodobou úlevu.

Jelikož jsou vhodné pro uživatele všech kontaktních čoček, jsou velmi oblíbené. Nevytváří na čočce usazeniny, dobře se nanáší a díky absenci konzervačních látek nedráždí i citlivější oči.

Bezdotyková aplikace je mikrobiologicky bezpečná, ale někteří uživatelé s tímto systémem nejsou příliš spokojeni. Při tom nový dávkovací systém umožňuje kápnout pouze jednu kapku do oka a snižuje tak plýtvání roztokem.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky Ursapharm Hylo Comod

 • Dlouhodobá možnost použití
 • Skvělá účinnost
 • Výborně vyřešené dávkování
 • Výborně zvlhčuje oči
 • Po otevření je doba použití až šest měsíců

3 důvody proč NEKUPOVAT oční kapky Ursapharm Hylo Comod

 • Vyšší cena
 • Jednomu uživateli byly kapky v očích nepříjemné
 • Déle trvalo, než uživatelka zvládla nový systém kapání

Zjistit cenu

 

Bausch&Lomb Hyal – Drop Multi 10ml, oční kapky – recenze

Bausch&Lomb Hyal – Drop Multi 10ml, oční kapky – recenze

5

Firma Bausch&Lomb přichází s inovativními očními kapkami Hyal – Drop Multi, které díky obsahu kyseliny hyaluronové přináší vašim očím okamžitou úlevu.

Jelikož tyto kapky neobsahují žádné konzervační látky, jsou ideální i pro majitele vysoce citlivých očí, které běžné oční kapky dráždí a pálí. Kyselina hyaluronová přirozeně napomáhá zvlhčení oka. Váže na sebe vlhkost a tak udržuje vaše oči dostatečně hydratované po dlouhou dobu.

Oční kapky Hyal-Drop Multi jsou ideální i pro nositele kontaktních čoček a to hlavně díky tomu, že se dají aplikovat přímo přes čočky. Nemusíte je proto vyjímat a čekat nějakou dobu po nakapání, abyste si mohli kontaktní čočky vložit do očí zpět.

Absence konzervačních látek umožňuje využívat tyto kapky do očí podle potřeby, kapat několikrát denně a to po dlouhou dobu. Po otevření je nutné spotřebovat balení do tří měsíců, což nemusí některým uživatelům vyhovovat.

Pohodlné dávkování těchto očních kapek by měl přinášet patentovaný uzávěr s opěrkou na palec. Bohužel nový dávkovací systém nevyhovuje každému a podle hodnocení uživatelů se ukazuje, že ne každé balení má dávkovač funkční. Přesto se jedná o jedny z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších očních kapek.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky Bausch&Lomb Hyal – Drop Multi

 • Kvalitní umělé slzy
 • Bez konzervantů – nedráždí
 • V očích neštípá a dobře se kape
 • Neovlivní kvalitu vidění, je ideální i pro řízení vozidla
 • Pumpičkové dávkování umožňuje šetřit kapky a správně dávkovat – vždy jen jedna kapka do oka

2 důvody proč NEKUPOVAT oční kapky Bausch&Lomb Hyal – Drop Multi

 • Každé balení dávkuje trochu jinak – někdy je kapka moc malá
 • Patentovaný uzávěr se občas seká, nekape nic, nebo více kapek najednou

Zjistit cenu

 

Max OptiFresh - 30 ml, oční kapky – recenze

Max OptiFresh – 30ml

Max OptiFresh – 30ml

Nosíte kontaktní čočky, a i když máte ty nejlepší a skvěle hydratující, vaše oči nejsou v dokonalém komfortu? Pokud vás oči pálí, máte pocit podráždění, suchého oka, trpíte v klimatizovaném prostoru apod., měli byste sáhnout po očních kapkách.

Oční kapky Max OptiFresh představují ideální „umělé slzy“ a dodají vašim očím potřebnou hydrataci a zklidnění. Dokážou pomoci v nadměrném horku, větru, klimatizaci i při podráždění a únavě očí z dlouhé práce u počítače. Nahradí vaše vlastní slzy a vytvoří na oku ochranný umělý film.

Oční kapky Max OptiFresh zakoupíte v lékárně i na internetu bez lékařského předpisu. Poskytnou vašim očím okamžitou úlevu a dlouhotrvající komfort. Už se nemusíte trápit pocity suchého oka. Stačí pár kapek a váš problém bude vyřešený.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky Max OptiFresh

 • Skvělá kvalita a rychlá úleva za rozumnou cenu
 • Velikost balení (30 ml) je konečně dostačující. (Většinou jsou kapky k dostání jen v balení 10 ml, což je málo)
 • Okamžitá úleva i v prašném a klimatizovaném prostředí
 • Nedráždí oči
 • Dají se používat i když nenosíte kontaktní čočky

1 důvod proč NEKUPOVAT oční kapky Max OptiFresh

 • Po otevření je nutné kapky spotřebovat do 30 dní

Zjistit cenu

 

OCUflash - 2 x 10 ml, oční kapky – recenze

Oční kapky OCUflash – 2 x 10 ml

OCUflash

Ať už jsou vaše oči podrážděné od kontaktních čoček, nebo se do nich dostalo těleso působící bolest, podráždění a neinfekční zánět, oční kapky OCUflesh jsou skvělou první pomocí.

OCUflesh působí v očích protizánětlivě, dezinfekčně a svíravě. Můžete je využívat jak k léčení a zklidnění podrážděných očí, tak na výplach. Pokud se do vašeho oka dostane prach, tříska apod., můžete pomocí těchto očních kapek dostat nežádoucí předmět ven a zároveň tím oko dezinfikujete proti případnému zánětu.

Oční kapky OCUflesh se používají jako prevence i podpůrná léčba v případě zánětů, které nejsou infekční. Proto je vždy lepší navštívit očního lékaře, který případnou infekci vyloučí. I když dostanete ještě další kapky s antibiotiky, můžete OCUflash využívat ke zklidnění očí. V tomto případě však dbejte doporučení vašeho očního lékaře.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky OCUflesh

 • Skvělé pro léčbu neinfekčních zánětů očí
 • Dají se používat i pro výplach oka
 • Oči zklidní a vydezinfikují
 • Působí protizánětlivě
 • Lékaři je doporučují jako podpůrnou léčbu při zánětech očních víček a spojivek

Důvody proč NEKUPOVAT oční kapky OCUflesh

 • Uživatelé žádné negativní zkušenosti neuvedli

Zjistit cenu

 

Refresh – 15 ml, oční kapky – recenze

Oční kapky Refresh – 15 ml

Refresh

Málokteré oční kapky je možné kapat do oka ve chvíli, kdy máte nasazené kontaktní čočky. Oční kapky Refresh jsou jedny z mála, u kterých to lze. Proto jsou také tak oblíbené a žádané. Dokážou si poradit v různém prostředí, tepelných podmínkách, počasí i ročním období.

Oční kapky Refresh jsou známé jako tzv. „umělé slzy“, které dodávají vašim očím potřebnou vlhkost, zklidňují a pomáhají unaveným a podrážděným očím. Oceníte je nejen v případě, že jste majitelem kontaktních čoček. Tyto oční kapky si poradí i s prachem, pylem a dalšími nepříjemnostmi.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky Refresh

 • Skvěle zvlhčují – okamžitá úleva při suchých očích
 • Rychlá pomoc při tzv. „zamlžení“ čoček
 • Skvělé „umělé slzy“
 • Praktické balení (15 ml), vejdou se do kapsy
 • Je možné kapat je přímo na kontaktní čočky

2 důvody proč NEKUPOVAT oční kapky Refresh

 • Trochu dražší než ostatní kapky
 • Doba trvanlivosti po otevření (60 dní) – někteří uživatelé je nestačí spotřebovat

Zjistit cenu

 

Hyabak 0.15% gtt. – 10 ml, oční kapky – recenze

Oční kapky Hyabak 0.15% gtt. – 10 ml

hyabak

Další skvělé oční kapky, které poskytnou okamžitou úlevu při podráždění, pálení, a hlavně při pocitu suchých očí, to je Hyabak 0.15% gtt. Tyto kapky obsahují Hyaluronát sodný a jsou bez konzervačních látek. I přes to mají velmi dlouhou dobu spotřeby po otevření. Na rozdíl od jiných očních kapek, které musíte po otevření spotřebovat do 30 dní (výjimečně do 60 dní), oční kapky Hyabak 0.15% gtt. vydrží 3 měsíce.

Tyto oční kapky můžete používat i přes kontaktní čočky. Napomůžou nejen zklidnění očí, ale také lubrikují a zvlhčí přímo kontaktní čočky. Pokud hledáte okamžitou úlevu, chcete oční kapky, které po měsíci nevyhodíte do koše a neobsahují konzervační látky, určitě sáhněte po Hyabak 0.15% gtt.

5 důvodů proč KUPOVAT oční kapky Hyabak 0.15% gtt.

 • Neobsahují konzervační látky
 • Vydrží po otevření až 3 měsíce
 • Poskytují okamžitou úlevu pro suché oči
 • Dají se kapat přímo na kontaktní čočky
 • Ideální pro citlivé oči

1 důvod proč NEKUPOVAT oční kapky Hyabak 0.15% gtt.

 • Vyšší cena (oproti jiným kapkám ale vydrží po otevření mnohem déle)

Zjistit cenu

Víte, jak správně vybrat oční kapky?

Kapky do očí mohou využívat lidé s kontaktními čočkami, ale i bez nich. Pokud však budete vybírat oční kapky a nosíte při tom kontaktní čočky, je třeba předem zjistit, zda jsou k tomu kapky určeny. Pokud byste použili oční kapky, které k tomu nejsou uzpůsobeny, mohly byste své čočky poškodit. Tím by samozřejmě mohlo dojít i k ohrožení zraku.

Oční kapky se vybírají především podle aktuálních potíží. Často je to velké namáhání očí, únava z celodenního koukání do PC, nebo podráždění, pálení a vysoušení kvůli kontaktním čočkám. Oči jsou často vystaveny podráždění i v klimatizované kanceláři, nebo v zakouřeném prostředí.

Podle toho, jaké problémy vaše oči vykazují, volí se typ očních kapek:

 • Oční kapky na zvlhčení
 • Proti pálení
 • Na červené oči
 • Proti únavě očí
 • Když máte tzv. syndrom suchého oka

U výběru očních kapek je potřeba dbát na jejich kvalitu, dlouhodobý účinek i vliv na ostrost zraku. Velký pozor dávejte u zajištění sterility očních kapek a jejich minimální škodlivost. Jste překvapení? I kapky do očí mohou škodit. Mnohdy to způsobuje dlouhodobé používání a také konzervanty, které jsou v nich obsažené.

Některé konzervační látky mohou vyvolávat alergické reakce a zhoršovat hojení povrchu oka. V některých případech mohou dokonce přispívat k zelenému zákalu. Pokud tedy vybíráte oční kapky, volte ty, které mají konzervačních látek minimum, nebo nejlépe vůbec žádné.

Co jsou umělé slzy?

V případě že se vaše oči často vysouší (ať už s kontaktními čočkami, nebo bez nich), je vhodné použít tzv. „umělé slzy“. Jedná se o oční kapky, které dokážou nahradit funkci slzného filmu. Doplní očím vlhkost a sníží nebo zcela odstraní pocit suchosti.

Těmto očním kapkám se někdy říká také oční kapky lubrikační, tedy zvlhčující.

Jak na červené oči?

Pokud vás trápí červené či zarudlé oči, doporučují se tzv. dekongestiva. Ta eliminují zarudnutí zúžením krevních cév v očním bělmu. Pokud to však není nezbytně nutné, raději se očním kapkám s dekongestivy vyhněte. Na červenání vašich očí sice pomohou, ale mají i nežádoucí účinky.

Zúžením cév dochází k vysoušení oka a následnému dráždění. Látky obsažené v dekongestivech rozšiřují zornice, což způsobuje přecitlivělost na světlo, tzv. světloplachost. Při jejich dlouhodobém používání navíc mizí jejich účinek.

Při používání očních kapek na červenání očí je dobré si uvědomit, že problém neřeší, pouze ho zmírní.

Pomohou oční kapky při alergii?

Pokud trpíte alergií na pyly, prach apod., jistě dobře znáte nepříjemné pocity, které tyto alergie provází. Kromě alergické rýmy či kašle způsobují zarudnutí očí, svědění a slzení. Při velké alergii může dokonce dojít k zánětu spojivek.

Na alergické reakce jsou nejvhodnější oční kapky s obsahem antihistaminik.

Jaké kapky jsou vhodné na oční infekce?

Bakteriální či virové onemocnění očí poznáte tak, že dojde ke zvýraznění cévní kresby na spojivkách. Oči vás budou bolet, pálit a slzet. Někdy se v očích objevuje i hnis, což značí bakteriální infekci.

Pokud máte podezření, že problém vašich očí způsobila infekce, je nejlepším řešením návštěva očního lékaře, který vám kapky do očí a někdy i mast předepíše. V případě mírnějších obtíží můžete zvolit volně prodejné kapky s antiseptickými účinky.

Je možné kapat oční kapky přímo na kontaktní čočky?

Pokud kupujete oční kapky, zjistěte si dopředu, jak a kdy je na kontaktní čočky nakapat.  Na kontaktní čočky je možné kapat všechny kapky, které jsou pro to schválené. Tuto informaci získáte na obalu či v příbalovém letáku, nebo se můžete poradit se svým kontaktologem.

Všechny ostatní oční kapky je potřeba aplikovat minimálně 10 minut před nasazením kontaktních čoček, nebo až po jejich vyjmutí z očí.

Pokud trpíte pocity suchých očí, červenáním a únavou, nyní už víte, že jsou to problémy, které se dají řešit. Podle našeho návodu zjistíte, na co se při výběru očních kapek zaměřit a díky recenzi pěti nejoblíbenějších očních kapek si koupíte takové, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Podívejte se na všechny kapky na Heureka.cz:

Všechny oční kapky →

Zdroje:

www.vasecocky.cz
www.ceskenoviny.cz

Oční kapky
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (9 Recenzí)

Redakce CoolCocky.cz

Tým Cool Čočky je postaven z odborníků na oční optiku a vše s ní spojené. Díky tomu vám přinášíme recenze, které šetří váš čas a které napomáhají k informovanému rozhodnutí - Tedy rozhodnutí uskutečněném na základě dostatku informací.

Žádná opdověď

 1. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší oční kapky 2019 […]

 2. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší oční kapky 2019 […]

 3. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší oční kapky 2019 […]

 4. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší oční kapky 2019 […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *