Crazy čočky | Nejlepší pro rok 2020 | RECENZE a zkušenosti

Nejlepší barevné nedioptrické čočky

Už jste jistě slyšeli o tom, že jsou na trhu k dostání crazy čočky. Proč byste se měli zajímat o tento produkt? Kdo z nás může říci, že by nechtěl vypadat co možná nejlépe? Toužíme po dokonalém vzhledu a rádi sáhneme po doplňku, který nám v naší snaze pomáhá. Může to být módní oblečení, které umí zakrýt drobné nedostatky na naší postavě, můžou to být moderní boty, které podtrhnou naši štíhlou linii. Dámy zvolí výrazné líčení nebo šperky. Jak si ale poradit v případě, kdy chceme dát hloubku našemu pohledu?

Oči jsou zrcadlem do duše a mít krásně barevné a velké oči je snem mnoha z nás. Zvýraznění očí pomocí líčení je doménou žen, ale zvýraznit nebo dokonce změnit barvu očí může každý z nás. Na trhu je dostupná celá řada barevných kontaktních čoček, které za několik vteřin promění nevýraznou barvu očí.

Crazy čočky si oblíbila především mladší generace. Svůj podíl na tom jistě mají sociální sítě a sdílení mnoha fotografií. Crazy čočky dodávají obličeji na fotografii mnohem zajímavější výraz. Mezi oblíbené Crazy čočky patří i ty v netradičním provedení. Geometrické tvary nebo oči jako hrdina ze sci-fi filmu, jsou zajímavým doplňkem na večírcích nebo jako součást maškarního kostýmu. Co vše umí Crazy čočky nedioptrické a jak si vybrat produkt, který vám bude nejlépe vyhovovat, na to se zaměříme v následujícím článku.

Co vám mohou nabídnout crazy čočky do očí

Na trhu naleznete celou řadu produktů, které jsou určeny pro každodenní nošení. U barevných, crazy kontaktních čoček se můžete těšit na příznivou cenu. Je však nutné je na noc sundat a uložit do čistícího roztoku. U barevných čoček do očí nečekejte stoprocentní překrytí původní barvy. Výrazné tónování mají především na svých okrajích, aby nepředstavovaly omezení výhledu. Velmi tmavé oči překryjí jen z části, bez ohledu na to, které značce dáte přednost. Dobrou volbou jsou pro ty, kteří mají světlou barvu duhovky. Tam barevné čočky do očí propůjčí obličeji smyslný výraz, protože umí oči nejen dokreslit a vytónovat, ale především je umí i zvětšit.

Crazy čočky jsou jasnou volbou, když chcete výborný výsledek při portrétové fotografii, záleží vám na dokonalém prvním dojmu na pracovní nebo osobní schůzce, nebo toužíte zaujmout na večírku. Před jejich nákupem však musíte navštívit svého očního lékaře a nechat si změřit zakřivení a průměr oka, abyste si mohli vybrat správně.

Recenze pěti nejlepších barevných kontaktních čoček

Crazy čočky jsou nabízeny v různých cenových relacích. Rozdíly v ceně u jednotlivých produktů nejsou nijak výrazné. Nejlevnější pár pořídíte za 300 korun, ten nejdražší za asi 500 korun. Porovnáváme zejména jejich funkční vlastnosti.

Podívejte se na všechny čočky v E-shopu:

Všechny čočky →

ColourVUE Big Eyes - recenze

Crazy čočky ColourVUE Big Eyes RECENZE

colourvue
Barevné kontaktní čočky ColourVUE Big Eyes jsou volbou pro ty, kteří hledají dobrý poměr cena a kvalita. Jsou k dostání za velmi příznivou cenu, a kromě tří odstínů (Angel Hazel, Sweet Honey, Lovely Grey) je můžete nosit celý den po dobu tří měsíců. Od těchto kontaktních čoček můžete čekat zvýraznění očí, zvětšení duhovky a krásné tónování. Hodí se pro ty, kteří mají spíše světlejší barvu očí. Ti mohou očekávat i úplnou proměnu barvy očí.

Pokud máte tmavší oči, crazy čočky do očí je vytónují a zvětší. Nemůžete však očekávat úplnou změnu barvy. Modrá barva na hnědé oko jej změní jen po okrajích a ve střední části, kolem zornice, bude hnědá barva stále patrná. Čočky se nasazují jednoduše a můžete vybírat ze třech různých průměrů. K dostání jsou pouze v jednom typu zakřivení. Citlivé oči mohou být po celodenním nošení mírně podrážděné.

Crazy čočky ColourVUE Big Eyes jsou v kvalitním provedení a s dobrou propustností kyslíku. Barvy působí na oku přirozeně. Fialový odstín Ultra Violet vynikne jen na světlé barvě očí a na denním světle. V místnostech, kde není dostatečné osvětlení nebo večer, jsou čočky spíše tmavé, šedé až černé.

7 důvodů proč kupovat ColourVUE Big Eyes:

 • 9 barevných provedení,
 • přirozené odstíny barev (kromě odstínu Ultra Violet),
 • velmi příznivá cena,
 • 6 modelů z kolekce je možné používat každodenně až čtvrt roku,
 • barvivo není v kontaktu s duhovkou,
 • dobré krycí schopnosti pro světlé odstíny očí,
 • k dostání ve 3 různých průměrech.

3 důvody proč nekupovat ColourVUE Big Eyes:

 • obsah vody 45 %,
 • citlivější oči mohou být po celodenním nošení podrážděné,
 • tmavé oči plně nepřekryjí, při koupi modré barvy na hnědou duhovku je hnědá barva kolem zornice viditelná.

Zjistit cenu

Video recenze:

 

 

Parametry nedioptrických čoček ColourVUE Big Eyes

MateriálObsah vodyPropustnost pro kyslíkUV filtrZabarvení pro manipulaciPrůměrZakřiveníStředová tloušťkaHmotnostVýrobce
Hydrogel Terpolymer45%22 Dk/tNeNe14.0, 14.5, 15.08.60.06 mm37 gMaxVUE
FreshLook ColorBlends - recenze

Crazy čočky FreshLook ColorBlends RECENZE

freshlook

Crazy čočky FreshLook ColorBlends potěší ty, kteří chtějí s jejich pomocí docílit jiného odstínu duhovky. Mají třívrstvou barevnost, díky které dobře překryjí i tmavší zabarvení očí. Některé barvy, však působí až nepřirozeným dojmem. Na výběr je dvanáct odstínů a čočky jsou určeny k použití na jeden měsíc. Jejich pořizovací cena je vyšší, mají však UV filter a vysoký obsah vody. Díky tomu jsou velmi příjemné na nošení a oči po nich nepálí. V porovnání s jinými čočkami mají i nižší hmotnost, což může být výhodou pro ty, co mají velmi citlivé oči. V roztoku čočku najdete velmi snadno, je lehce tónovaná do modra, aby byla dobře viditelná. Tónování čočky nijak neomezuje ani nemění viditelnost skrz čočku. Ani vyšší pořizovací cena neznamená, že se jedná o čočky, které můžete nosit nepřetržitě. Na noc je třeba je z oka vyjmout a uložit do pouzdra s roztokem.

Tyto čočky nepřekryjí úplně původní barvu očí po celé duhovce. Například pokud zvolíte na hnědé oči modrou barvu čočky, těsně kolem středu zornice bude hnědá barva prosvítat. Pokrytí zbývající části oka je však velmi dobré, oči jsou probarvené a zvýrazněné. K dostání jsou pouze v jednom průměru. Pro uživatele, kteří mají menší oční štěrbinu to znamená, že se budou hůře nasazovat a oči budou působit až nepřirozeně velké.

9 důvodů proč kupovat FreshLook ColorBlends:

 • výběr z dvanácti odstínů,
 • UV filter, pohodlné nošení,
 • vysoký obsah vody,
 • zabarvení pro manipulaci,
 • čočka je viditelná v roztoku,
 • dobré překrytí i tmavších odstínů duhovky,
 • neškrábou a dobře sedí,
 • jsou dobrou volbou i když chcete mít jinou výslednou barvu očí než vaši vlastní,
 • nízká hmotnost kontaktní čočky.

3 důvody proč nekupovat FreshLook ColorBlends:

 • pouze jeden nabízený průměr,
 • jasné barvy, některé až nepřirozené,
 • horší aplikace pro ty, kteří mají menší oční štěrbinu.

Zjistit cenu

Video recenze:

 

Parametry crazy čoček FreshLook ColorBlends

MateriálObsah vodyPropustnost pro kyslíkUV filtrZabarvení pro manipulaciPrůměrZakřiveníStředová tloušťkaHmotnostVýrobce
Phemfilcon A55%20 Dk/tAnoAno14.58.60.08 mm36 gAlcon
ColourVUE Glamour - recenze

Crazy čočky ColourVUE Glamour RECENZE

colourvue

Čočky můžete nosit tři měsíce, pokud je budete používat každý den a celodenně. Při občasném používání vydrží čočky až půl roku. Jsou z kvalitního materiálu s dobrou propustností kyslíku. Vybrat si můžete ze šesti odstínů, které vypadají velmi přirozeně. Světlejší oči dobře překryjí a hezky vybarví. Tmavé oči jsou překryté po okrajích a ve střední části je patrná původní barva.

Označení Glamour znamená, že čočky jsou doplněny tmavým pruhem po okraji. Oko je velmi výrazné a působí mnohem větší. Odstín Violet při horším světle působí spíše jako tmavě šedý.

Nejsou k dostání v různých průměrech a s čočkami nemůžete spát. Čočky jsou určené ke zvýraznění očí a k jejich dobarvení. Nemají UV filter a jsou úplně čiré. V pouzdře se hůře hledají.

Prodávají se za nízkou cenu, snadno se nasazují, nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Barvy jsou hezky syté. Kdo má více citlivé oči může po celodenním nošení pociťovat mírné pálení.

6 důvodů proč kupovat ColourVUE Glamour:

 • přirozené a velmi syté barvy,
 • výrazný okraj pro zvětšení oka,
 • nízká prodejní cena,
 • čtvrtletní výměna,
 • při občasném používání vydrží i půl roku,
 • vysoká propustnost kyslíku,
 • světlejší oči velmi dobře překryjí.

2 důvody proč nekupovat ColourVUE Glamour:

 • malý výběr barev,
 • odstín Violet nemusí vypadat fialově jako na obrázku od výrobce.

Zjistit cenu

Video recenze:

 

Parametry crazy čoček ColorVUE Glamour

MateriálObsah vodyPropustnost pro kyslíkUV filtrZabarvení pro manipulaciPrůměrZakřiveníStředová tloušťkaHmotnostVýrobce
Hydrogel Terpolymer45%22 Dk/tNeNe14.08.60.06 mm37 gMaxVUE
ColourVUE Crazy Lens - recenze

Crazy čočky ColourVUE Crazy Lens RECENZE

crazylens

Tento doplněk si budete pořizovat asi jen při příležitosti silvestrovské, halloweenské nebo jiné párty. Jsou k dostání v neuvěřitelných čtyřiceti odstínech. Vybírat můžete opravdu bláznivé vzhledy, kde nechybí textury, obrázky či geometrické tvary. Můžete mít oči jako panenka Barbie, Avatar nebo Zombie. Překryjí perfektně, a protože se jedná o párty doplněk nebude vám vadit, že prosvítá původní barva kolem zornice. Čím bláznivější, tím lepší. I obyčejný a nudný kostým okamžitě proměníte působivým vzhledem vašich očí.

Nosí se příjemně a v oku neškrábou. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena. Na první pohled se to tak nemusí jevit, čočky stojí stejně nebo dokonce méně než jejich konkurenční modely. Problém je však v tom, že si čočky nasadíte jednou, možná dvakrát do roka. Pozdější uchovávání už je rizikové a čočka bude oko dráždit. I když jsou určeny ke čtvrtletní výměně při každodenním nošení, určitě nikdo z nás nechce mít oči se symbolem dolaru nebo britské vlajky každý den. Cena pořízení se tedy stává vysokou v důsledku toho, že čočky nebudete využívat často. K relativně vysoké ceně si musíte ještě připočíst náklady na pouzdro a roztok. I když roztok použijete jen jednou, stejně jste nuceni si zakoupit celé balení.

Mají dobrou propustnost kyslíku, ale jsou k dostání jen v jednom průměru. Do menších očí se budou hůře nasazovat. Světlejší odstíny očí jsou překryté dokonale, tmavší odstíny jsou překryté dobře kolem okrajů a u zornice prosvítá původní barva. Tato skutečnost je vždy nejvíce patrná a překážkou pro ty, kteří mají tmavě hnědé oči.

6 důvodů proč kupovat ColourVUE Crazy Lens:

 • úžasný doplněk ke kostýmu,
 • fantastický výběr barev a motivů,
 • velmi výrazné barvy,
 • které skutečně zaujmou,
 • příjemně se nosí a nedráždí
 • modré a zelené modely bez textury můžete nosit i každodenně,
 • oči budou zářit, dobrá propustnost kyslíku.

3 důvody proč nekupovat ColourVUE Crazy Lens:

 • vysoká cena vzhledem k tomu, že je nebudete používat každý den,
 • nutnost dokoupit i roztok a pouzdro, roztok není k dostání v malém balení,
 • mají vyšší váhu.

Zjistit cenu

Video recenze:

 

Parametry crazy čoček ColourVUE Crazy Lens

MateriálObsah vodyPropustnost pro kyslíkUV filtrZabarvení pro manipulaciPrůměrZakřiveníStředová tloušťkaHmotnostVýrobce
Hydrogel Terpolymer45%22 Dk/tNeNe14.08.60.06 mm57 gMaxVUE
SofLens Natural Colors - recenze

Crazy čočky SofLens Natural Colors RECENZE

soflens

Čočky SofLens Natural Colors jsou skutečně věrné svému názvu. Barvy jsou syté a přirozené. Světlé odstíny očí umí krásně vytónovat. Tmavé odstíny očí přes čočku mírně prosvítají. Mají velmi malý obsah vody a malou propustnost kyslíku. Pro řadu lidí se stávají nepohodlné na nošení už po krátké chvíli. Vhodné budou na příležitostné nošení na pár hodin, například na večírek. Při každodenním a celodenním nošení budou citlivější oči velmi podrážděné.

Obvykle jsou crazy čočky vyráběny v zakřivení 8.6. SofLens Natural Colors jsou vyráběny v zakřivění 8.7. Tento detail může znamenat větší pohodlí pro řadu uživatelů, kterým neseděly čočky od jiných výrobců v zakřivení 8.6. Někteří uživatelé, však díky jinému zakřivení čočky mohou v oku zřetelně vidět její okraje.

Crazy čočky jsou k dostání v deseti různých odstínech, včetně jednoho odstínu fialové barvy. Jsou určené k měsíční výměně a mají vyšší pořizovací cenu. Nutnost měsíční výměny čočky prodraží. Pokud je však budete používat jen k příležitostnému nošení, vydrží i tři měsíce.

5 důvodů proč kupovat SofLens Natural Colors:

 • velký výběr barev,
 • barvy jsou přirozené,
 • čočky dobře kryjí,
 • zakřivení 8,7 může někomu vyhovovat více,
 • při příležitostném nošení vydrží i 3 měsíce.

2 důvody proč nekupovat SofLens Natural Colors:

 • malý obsah vody a malá propustnost kyslíku může způsobit diskomfort během nošení,
 • vyšší pořizovací cena.

Zjistit cenu

Video recenze:

 

Parametry crazy čoček SofLens Natural Colors

MateriálObsah vodyPropustnost pro kyslíkUV filtrZabarvení pro manipulaciPrůměrZakřiveníStředová tloušťkaHmotnostVýrobce
Polymacon38.6 %14 Dk/tNeNe14.08.4, 8.70.06 mm37 gBausch & Lomb

Zakřivení 8.4 pouze do vyprodání skladových zásob. Výroba ukončena.

Jak vybrat barevné kontaktní čočky

Většina barevných kontaktních čoček je navržena tak, aby barvy co nejvíce napodobovaly duhovku, tedy barevnou část oka. Žádný z nás však nemá tuto část oka jednotně barevnou. Duhovka je množstvím barevných čar, tvarů, drobných teček v různém uspořádání. Tohoto přirozeného dojmu se snaží docílit i výrobci při navrhování většiny modelů barevných kontaktních čoček.

Střed čočky, který leží na zornici je vždy čirý, aby čočka uživateli nikdy nebránila ve vidění. Okolo této části bude vždy prosvítat vaše přirozená barva očí, bez ohledu na to, jakou barvu nebo jakého výrobce čoček zvolíte.

S barevnými čočkami se můžete setkat v podobě:

 • Zabarvení pro manipulaci. Takové zabarvení mívají některé dioptrické i nedioptrické čočky. Celá čočka je tónována jemnou modrou nebo zelenou barvou. Ta usnadní, že je lépe viditelná v roztoku nebo pokud upadne na zem. Zabarvení v žádném případě nemá vliv na vidění skrz kontaktní čočku.
 • Tónování v přirozené barvě. Velmi jemné zabarvení čočky. Je to transparentní barevný odstín v barvě oka, který má za cíl dobarvit a vykreslit přirozenou barvu očí. Je mírně tmavší než obvyklé zabarvení pro manipulaci. Barevné kontaktní čočky s tímto typem zabarvení jsou vhodné pro lidi s velmi světlou barvou duhovky, kteří chtějí intenzivnější a výraznější barvu očí.
 • Neprůhledná barva. Výrazný odstín, který může zcela změnit přirozenou barvu očí. Pro tmavé oči je to jediná možnost, jak upravit vzhled duhovky, pokud toužíte po změně.

Barevné kontaktní čočky s neprůhlednou barvou jsou k dispozici v celé paletě odstínů. Obvykle v oříškové, zelené, modré, fialové, tyrkysové, tmavě hnědé a šedé.

Do kategorie neprůhledných barevných kontaktních čoček spadají také Crazy čočky. Někdy jsou označovány jako Halloweenské nebo divadelní čočky. Jejich obliba roste spolu s popularitou hrdinů na filmovém plátně. Jsou k dostání čočky totožné s těmi, které používali herci ve filmu Avatar nebo Stmívání. Crazy čočky do očí jsou k dostání v obrovské škále motivů a nejrůznějších variací. Právě v této sérii se objevují nejčastěji nové modely, které kopírují aktuální módní trendy.

S pomocí Crazy čoček se můžete na chvíli proměnit v upíra, mimozemšťana, zombie nebo třeba kočku.

Výběr správné barvy čoček

Výběr barvy kontaktních čoček závisí na celé řadě faktorů, těmi nejzásadnějšími jsou barva vašich vlasů a tón vaší pleti. Také záleží na tom, jakého výsledného efektu chcete s pomocí čoček dosáhnout. Někdo touží po jemném dobarvení, zvýraznění a podržení přirozené barvy očí, jiný chce velmi dramatickou a odvážnou změnu.

Ti, kteří mají světlé oči budou mít výběr kontaktních čoček snadnější. Mohou více experimentovat nebo jen zvýraznit současnou barvu. Světle modrým očím budou výborně slušet odstíny šedé nebo zelené. To v případě, že chcete jen drobné probarvení a záleží vám na přirozeném vzhledu.

Kdo má světlejší oči, může se pustit i do nejrůznějších experimentů a vyzkoušet úplně jinou barvu. Změna v obličeji bude velmi patrná. Světlým očím v kombinaci s chladnějšími tóny pleti sluší barevné kontaktní čočky v teplých odstínech. Například světle hnědá.

A jak obléci tmavé oči? Je to trochu složitější a musíte počítat s tím, že výsledný efekt nebude takový, jako na propagačních fotografiích výrobce. Vaše přirozená barva očí bude vždy mírně prosvítat. Výrazněji bude patrná okolo zornice. Zvolte jen mírné zesvětlení. Oříškovou nebo medovou barvu označovanou jako Honey brown nebo Hazel.

Snědším typům výborně sedí živé barvy. Avšak pozor, jsou určeny jen pro ty, kteří se nebojí experimentovat a úplně změnit výraz obličeje. Kontrastem k tmavé pleti budou svítivé barvy očí jako je modrá, zelená nebo fialová.

Co pomůže při výběru barvy

Máte několik možností, jak poznat, která barva vám bude slušet i v případě, že si nemůžete vyzkoušet všechny typy.

 • Aplikace pro chytré telefony je speciálně navržená tak, aby vám po nahrání fotografie ukázala, jak budete vypadat s různými barvami čoček.
 • Photoshop je propracovanější variantou, jak si změnit barvu vašich očí nanečisto.
 • Zkušební pár u specializovaného prodejce, který vám umožní nasadit i několik barevných modelů.

Když barevné čočky pomáhají

Barevné kontaktní čočky nemusí být jen módním doplňkem. Někdy je jejich použití indikováno po nejrůznějších zraněních a úrazech. Také pomáhají při řadě sportovních aktivit. Takové čočky bývají tónovány na zakázku a zlepšují vidění. Například zelené tónování pomáhá tenistům zřetelněji vidět míček na hřišti.

Na co si dát pozor, když nosíte barevné kontaktní čočky

Velikost zornice se neustále mění, protože se musí přizpůsobit světelným podmínkám v místnosti nebo venku. Pokud máte barevné kontaktní čočky, budou vaše oči vypadat vždy malinko rozdílně jakmile se změní světlo. Je to dáno tím, že vaše přirozená barva oka bude více či méně patrná kolem vaší zornice.

Vždy je třeba mít na paměti, že nošení barevných kontaktních čoček může mírně ovlivňovat periferní vidění a někdy i vidění samotné. To v případě, kdy je méně světla, zornice se roztáhne a díváte se již přes zabarvenou část čočky.

Jak se zorientovat v technických parametrech čoček

I při výběru crazy čoček, je třeba navštívit vašeho očního lékaře. Ten vám změří průměr oka a jeho zakřivení, které vám budou prvním vodítkem při výběru čoček. Také vám ukáže aplikaci čoček i jejich vytažení.

Druhým důležitým indikátorem je citlivost očí. Pokud víte, že máte oči citlivější, volte čočky s vysokým obsahem vody a velkou propustností kyslíku. Citlivé oči se projevují slzením při větru, slunci nebo u ostrého světla. Také rychleji pálí a červenají při práci u počítače nebo sledování televize. Pro opravdu velmi citlivé jedince nejsou vhodné žádné crazy čočky do očí. To se může stát například v období pylových alergií.

Co musíte a naopak nesmíte, když si zakoupíte čočky:

 • Nikdy si nepůjčujte cizí čočky a ani nikdy nepůjčujte své. Ačkoliv to vypadá, jako dobrý způsob, jak si vyzkoušet nejrůznější odstíny, kontaktní čočky jsou uzpůsobené pro jednoho uživatele. Jsou velmi náchylné k přenosu nejrůznějších bakterií a očních infekcí.
 • Dobře se o vaše čočky starejte. Každodenní desinfekce a uložení do roztoku jsou základem, aby vám dlouho sloužily a byly příjemné na nošení. Nikdy si nenechávejte čočky po datu expirace, vždy si kupte nový pár.
 • Nikdy nenasazujte čočky na unavené, podrážděné nebo zarudlé oči. Přetrvávající zarudnutí může být příznakem oční infekce, v takovém případě kontaktujte svého očního lékaře.

Podívejte se na všechny čočky v E-shopu:

Všechny čočky →

Zdroje:

www.vasecocky.cz
www.visiondirect.co.uk
www.feelgoodcontacts.com
www.allaboutvision.com
ozcontacts.com.au

Crazy čočky
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (4 Recenze)

Redakce CoolCocky.cz

Tým Cool Čočky je postaven z odborníků na oční optiku a vše s ní spojené. Díky tomu vám přinášíme recenze, které šetří váš čas a které napomáhají k informovanému rozhodnutí - Tedy rozhodnutí uskutečněném na základě dostatku informací.

Žádná opdověď

 1. 8. 2. 2019

  […] Nejlepší nedioptrické barevné čočky 2019 […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *