Spánek s kontaktními čočkami

Všeobecně je povědomí o tom, že s kontaktními čočkami se spát nesmí. Respektive nemělo by se. Kontaktní čočka během spánku, je pod dlouhodobě zavřeným okem vystavena podobně jako oko samo částečnému omezení přísunu kyslíku. Takové kontaktní čočky jsou pak po otevření očí jakoby tvrdší a v očích velmi nepříjemné. To je zapříčiněno nedostatečnou propustností kyslíku kontaktních čoček. Naštěstí jsou už na trhu takové kontaktní čočky, se kterými se smí i spát!

Usnuli jste s kontaktními čočkami?

Jistě se Vám to už nejednou stalo, že jste s kontaktními čočkami v očích usnuli. Anebo dokonce jste s nimi museli jít spát, jelikož jste si s sebou zapomněli pouzdro a roztok. Bylo tedy lepší zvolit variantu ponechat si kontaktní čočky v očích a raději neriskovat jejich úplně znehodnocení.
Každý má pak na to svoje fígle a především možnosti. Pokud máte s sebou roztok, je problém za chvíli vyřešen. Ale jestliže jste usnuli někde, kde není možno kontaktní čočky, ani Vaše oči ošetřit, například při dlouhé cestě v autobuse, nebo automobilu. Musíte počkat, než Vám oči začnou slzet. Slzy vše zvlhčí a kontaktní čočky změknou. Jenže toto opravdu není pro Vaše oči nic příjemného, natož zdravého!

Větší komfort kontaktních čoček

Nyní jsou však na trh standardně dodávané takové kontaktní čočky, jejichž propustnost kyslíku je natolik vysoká, že není třeba tyto kontaktní čočky vyndávat z očí ani v noci. Komfort nošení kontaktních čoček se opět o něco více přiblížil zdravým očím.

Každý kdo trpí nějakou oční vadou a je nucen jí korigovat kontaktními čočkami, ocení každé takové nové kontaktní čočky, jež mu poskytnou větší pohodlí a menší starost o choulostivé oči i kontaktní čočky. Nebudete již muset zažívat ty nepříjemnosti, když náhodou usnete s kontaktními čočkami.

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)